Pařba na víkend – tipy na Android hry 170 – létající prase, ninjové a Mickey Mouse

mickey main

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry. V první hře Pigs Cant Fly si zalétáme s prasátkem a budeme se snažit zajistit, aby se dostalo do nebe. Následuje bojovka s propracovaným fyzikálním enginem Dragon Finga. Třetí hra s názvem Castle of Illusion je skvělá plošinovka s Mickey Mousem v hlavní roli. V předposlední hře Powerpuff Girls: Defenders budete znovuobjevovat speciální schopnosti seriálových hrdinek. Na závěr jsme pro vás vybrali neskutečně zábavnou hru VVVVVV, u níž je klíčem úspěchu trpělivost a dobré reflexy.

Pigs Can’t Fly

Vývojáři z Bulkypix nám přichystali další herní novinku s názvem Pigs Can’t Fly. Jedná se o postřehovou hru, v níž budete ovládat roztomilé prasátko, které se snaží dostat do nebe. I když je hra inspirována konceptem známého Flappy Bird, nesnaží se být jeho kopií. Vaše okřídlené prase může létat do levé a pravé strany. Nabízí se tedy pouze 2 ovládací prvky. Hra obsahuje celkem 4 kampaně s 19 levely + bonusové kolo s Bossem. V každém levelu se musíte dostat k nebeským branám. V cestě vám budou překážet poletující protivníci a vystřelující ostny. V herním menu lze za získané hvězdy změnit vzhled vašeho prasátka. Jedná se o slušnou návykovku.

Pigs cant fly 1

Pigs Can't Fly
Pigs Can't Fly

Dragon Finga

Je akční bojovka založená na fyzikálním enginu. S vaším hrdinou se utkáte s protivníky v arénách smrti. Úkolem bude zneškodnit co nejvíce nepřátel, než se vaše životy dostanou na nulu. Vašeho hrdinu ovládáte tažením prstu do stran. S využitím fyziky jej můžete chytnout za ruce, nohy a hlavu (obdobně jako ve Clumsy Ninja). Když se vám podaří ovládnout systém pohybování, můžete se vydat do boje. Pokud chcete protivníka udeřit, stačí na něj tapnout. Vzdušnou akrobacii můžete kombinovat s efektivními kombo údery. Pohyby vašeho rozevlátého hrdiny působí velmi úsměvně. U Dragon Finga se tedy nejen zabavíte, ale také se pořádně zasmějete.

Dragon Finga 1

Castle of Illusion

Je skvělá gameska společnosti Disney, ve které v roli Mickey Mouse zachraňujete svoji milovanou Minnie ze spárů zlé čarodějnice. Aby se vám tento náročný úkol podařilo dotáhnout do konce, musíte v jednotlivých kolech nasbírat několik kouzelných diamantů. Hra kombinuje klasickou 2D plošinovku se 3D sekvencemi, kde se na vás například valí balvan a vy se musíte vyhýbat kořenům stromů apod. V klasických 2D sekvencích pak bojujete s protivníky v rozmanitých prostředích, jako např. na hřbitově, nebo v zakletém lese. Přitom využíváte interaktivity prostředí, díky které se Mickey může odrážet od protivníků, poletujících listů atd. Audiovizuální zpracování je na opravdu skvělé úrovni, což se projevilo na ceně. Castle of Illusion můžete z Google Play zakoupit za 202 Kč.

Castle of Illusion 1

f17034f8d130365a82a3f32b0ef5852f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Powerpuff Girls: Defenders

Pokud jste ve svých mladších letech sledovali televizní kanál Cartoon Network, nemohl vám uniknout seriál Powerpuff Girls. Tři super hrdinky se speciálními schopnostmi se vrací na scénu, tentokrát ovšem jako hra na operační systém Android. Hlavní záporák – vyšinutá opice Mojo Jojo, zapříčiní ztrátu speciálních schopností všech tří slečen. Vaším úkolem bude znovuzískání těchto schopností a záchrana města před Mojovými roboty. Jedná se o povedenou hru, které ovšem musíte dát čas. Zpočátku totiž nemáte k dispozici prakticky žádné ovládací prvky (pouze chůzi). Postupem času získáte schopnost létat a samozřejmě také bojovat.

Powerpuff Girls Defenders 1

76ed13f146b90ea3c7db44a7e4b457be?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

VVVVVV

Hrou na závěr je retro plošinovka s velmi zajímavým názvem. Jedinou záchranou před jistou smrtí ve vaší padající vesmírné lodi bylo projít teleportem. Ne všichni členové vaší posádky se ovšem dostali tam, kam měli původně namířeno. Cílem hry bude nalézt všechny členy posádky a zachránit je. V této plošinové hře měníte gravitaci a snažíte se dostávat přes překážky. Hra nabízí opravdu rafinovaně navržené levely a vyžaduje silnou dávku trpělivosti. VVVVVV vás rozhodně zabaví, a to i na delší chvíle.

VVVVVV 1

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video 

Pařba na víkend – tipy na Android hry 170

Pařba na víkend - tipy na Android hry 170

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)