Menu

Pařba na víkend – tipy na Android hry 165 – umělecký zážitek, tower defense a hraní jedním prstem

Dobrý den, vítáme vás u další epizody seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry. Jako první nás čeká jedna z nejlepší her poslední doby, ve které je každé kolo uměním v Monument Valley, poté budeme balancovat s artistou na tyči v Bamba. Ve třetí hře si zahrajeme klasický tower defense žánr, tentokrát z budoucnosti v Toy Defense 4: Sci-Fi, dále si zastřílíme v arkádovém stylu v novince JoyJoy a na závěr si dáme hru konzolové kvality, ve které budeme bránit hrad, posílat jednotky a útočit ve hře CasttleStorm.

Monument Valley

Jedna z nejlepších her poslední doby. V Monument Valley budete s tichou princeznou procházet kouzelný svět plný optických klamů a neuvěřitelné architektury. S princeznou musíte vždy přijít na cestu, která vás dovede do cíle. Hra samotná patří do velmi zajímavého logického žánru, ve kterém si hrajete s geometrií, avšak ne reálnou. Budete odkrývat skryté cesty, otáčet obrazovkou, či připravenými klikami. V cestě vám budou mnohdy bránit havrani, které však také využijete ke splnění úkolů. Mounemt Vallely nabízí skvělý design všech kol a každá scenérie je skutečným uměním. Za tuto parádní hru od studia ustwo zaplatíte 98 korun.

monument walley android hry monument walley monument walleyy

Monument Valley
Monument Valley
Developer: ustwo games
Price: CZK 109.99+

Bamba

Další zajímavá a netradiční hra, ve které budeme balancovat s cirkusovým artistou na tyčce, či jiných objektech. K ovládání celé hry potřebujete jenom jeden prst. Tím totiž udáváte postavičce směr a to, zda má balancovat směrem zpátky, nebo dopředu. Ve hře jde tedy převážně o načasování a předvídání situace, pokud kolo již poněkolikáté neopakujete. Z tyče se vás budou snažit shodit nejrůznější objekty. Vaším úkolem je pouze vydržet po určitý čas nespadnout. Bamba nabízí povedený zvukový doprovod a pěknou 3D grafiku. Hru seženete na Google Play za pouhou dvacetikorunu.

bamba bamba android hry

Toy Defense 4: Sci-Fi

Klasický tower defense ze série Toy Defense. Tentokrát se vydáme do budoucnosti a bránit se budeme hordám robotů, tanků a dronů. Tak jako v předešlých dílech budeme stavět obranné věže na předurčená políčka. Během kola si můžeme věže vylepšovat a také opravovat, jelikož hordy nepřátel vám je neváhají poškodit. Na konci kola si favorizované věže můžete uschovat a využít v dalších kolech. Ve hře vás čeká 72 misí, 8 typů nepřátel a schopnostmi rozvětvené 4 základní věže. Toy Defense 4: Sci-Fi můžete stáhnout zdarma, či si připlatit a za 40 korun rovnou zakoupit plnou verzi hry.

toy defense 4 - sci-fi toy defense 4

The app was not found in the store. :-(

JoyJoy

Studio RadiantGames přichází s fantastickou arkádovou střílečkou. Hru ovládáte pomocí dvou virtuálních joysticků, kdy jeden slouží pro pohyb a druhý pro střelbu. Střelbu si také můžete nastavit na automatickou, takže mnohdy bude stačit pouze uhýbat nepřátelům a jejich střelám. Ve hře máte k dispozici 6 zbraní, spousty bonusů a ultra útok, který nabíjíte hvězdičkami z padlých nepřátel. JoyJoy můžete hrát ve dvou módech. Klasický vlnový mód znamená čelit hordám nepřátel a snažit se dostat co nejdále, zatímco výzvový mód nabídne omezený počet zbraní a udržení se ve hře po určitý čas. JoyJoy stáhnete na Google Play za zhruba 40 korun.

joyjoy ultra joyjoy

JoyJoy
JoyJoy
Developer: Radiangames
Price: CZK 19.50

CastleStorm – Free to Siege

Hra konzolové kvality, která nabízí zajímavou kombinaci tower defense žánru a mlátičky. Ve hře budeme bránit hrad před nájezdníky, posílat vlastní jednotky do boje a zároveň ovládat silného hrdinu. Hra nabízí parádní fyziku, které si všimnete převážně při dobývání protivníkova hradu. Mise se liší a tak někdy budete jenom bránit, někdy útočit a sem tam bojovat pouze s hrdinou bez podpory jednotek a hradu. Napříč čtyřmi kampaněmi na vás čeká 150 soubojů, plně namluvené postavy a zajímavý příběh. Jednotky ve hře můžete dokupovat a vylepšovat. Na Google Play si CastleStorm – Free to Siege stáhnete zdarma s mikrotransakcemi.

castlestorm troops castlestorm

CastleStorm - Free to Siege
CastleStorm - Free to Siege

Odkaz na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 164

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 163

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 162

Video

 

Máte rádi mobilní hry a jste v nich dobří? Pokud ano, tak přijďte na Android RoadShow 2014 a vyhrajte zajímavé ceny!

registraceHome

 

 

Komentáře

Zomboy

Zomboy

z aplikace
23.5.2014 7:52

Dobrý výběr. Díky

Drobeczech

Drobeczech

23.5.2014 9:52

Catle storm je dost podobná hře Age of war, dokonce s podobnou hudbou.

Raddeekk26

raddeekk26 0

z aplikace
23.5.2014 11:15

Nerozumím tomu, proč nápis instalovat není aktivní odkaz… To moc intuitivní ovládání není :-/

DavidDol

DavidDol

23.5.2014 14:04

Nedávno vyšel Half-Life 2 a Portal, ale jenom pro NVIDIA SHIELD

uni

uni

23.5.2014 14:18

DavidDol: Vzhledem k tomu, že Shield není zde v distribuci, asi to moc potenciální čtenáře nezasáhne, na zahrání si o víkendu:)

Lexon78

Lexon78

z aplikace
23.5.2014 15:37

Trochu mimo téma. Dnes se mi zřejmě aktualizoval Obchod Play na verzi 4.8.19 a přestal fungovat (aplikace přestala pracovat). Když downgradnu na starou verzi 4.3.12 (tuším), tak ta funguje, ale po chvilce se sama aktualizuje na tu novou nefunkční (mám CyanogenMod). Nevíte jak zabránit automatické aktualizaci? Popř. jak z funkčním tu nejnovější?

andkov11

andkov11

23.5.2014 16:23

Super výběr,díky :) Hlavně Monument Valley je super pařba ketrá dlouho nepustí.

Drobeczech

Drobeczech

24.5.2014 9:30

Shield koupíš do pěti tisíc z Ebay.

Orbit09

z aplikace
24.5.2014 10:44

Monument Valley je skvělá hra. Má výbornej příběh a skvělou grafiku (pochopíte až ve hře, ze screenů se to nedá určit). Sice je tam jen 10 levelů (ono dá práci takovej level vytvořit) a sice jsem je měl za hodinu vyhraný ale i tak je to podle mě nejlepší hra na Android!

freedom

freedom

24.5.2014 14:41

ahoj lidi, vím, že se to sem tak uplně nehodí, ale nevím kam jinam bych se mě obrátit :)
bude tento ovladač fungovat s mým nexusem 7 2012? (root mám)
http://www.focalprice.com/GC0097B/Six_Axis_DualShock_Wireless_Controller_for_PlayStation_3_Black.html

popřípadě jestli ne, kde mohu koupit levný gamepad pro android? :)

Mahrman

Mahrman

11.7.2014 23:52

Dobrý večer, pri hre bamba ste aké magazíny vyslovily? Pokúšal som sa ich najsť ale neuspešne. Za pomoc a pochopenie vopred ďakujem!

RSS (komentáře k článku)