Menu

Tvůrci alternativní OmniROM připravují Android 5.0 Lollipop

Poté, co Google uvolnil zdrojové kódy Androidu 5.0 do oficiálních repozitářů Android Open Source Project (AOSP), se uživatelé začali ptát, kdy budou uvolněny první alternativní firmwary, založená na nejnovější verzi Androidu.

Tvůrci alternativní OmniROM připravují Android 5.0 Lollipop

Tvůrci alternativní OmniROM připravují Android 5.0 Lollipop

Alternativní ROM OmniROM spatřila světlo světa v říjnu loňského roku se sebevědomým cílem nahradit CyanogenMod v roli “otevřené ROMky” pro všechna zařízení. Zájem komunity se snaží vzbudit i co možná nejdřívější aktualizací na poslední verzi systému Android – v tomto případě 5.0 Lollipop. Podle vyjádření na oficiálním blogu vývojáři intenzivně pracují na přípravách firmwaru, postaveného na Androidu L, přičemž uživatelé by se “již brzy” měli dočkat prvních testovacích sestavení.

V první řadě se nyní pracuje na podpoře hardware – například se již podařilo rozběhat Android 5.0 Lollipop na postarším Galaxy Nexusu, který tuto verzi oficiální cestou nedostane. V následujících dnech budou dokončena a uvolněna testovací sestavení – takzvané “nightly builds” – jež ale mohou obsahovat chyby a nejsou vhodná pro běžné použití. Definitivní termín, kdy bychom se mohli dočkat stabilní verze, ale zatím není znám.

Tvůrci alternativní OmniROM připravují Android 5.0 Lollipop

Tvůrci alternativní OmniROM připravují Android 5.0 Lollipop

Autoři také upozorňují, že nejnovější verzi systému nedostanou všechna aktuálně podporovaná zařízení. Důvodem je především chybějící podpora ze strany výrobců, ale také skutečnost, že vývojářský tým nemá kapacitu na podporu všech myslitelných telefonů a tabletů. Jednoduše řečeno – pokud dané zařízení nemá aktivního správce, s největší pravděpodobností se Androidu 5.0 nedočká. Z tohoto důvodu vývojáři hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli podílet na přípravách.

Samotná ROMka ve verzi 5.0 Lollipop bude nadále alternativou k CyanogenModu – nabídne prakticky čistý systém s maximální možnou stabilitou. V minulosti tým OmniROM představil několik nových produktů, jako je například OmniSwitch, režim INDEX a první správce souborů, který se automaticky synchronizuje s cloudovým úložištěm.

Zdroje: Blog OmniROM, Android Headlines, Android Community, 4PDA, Phandroid.

 

Komentáře

Boos

26.11.2014 21:37

Moje oblíbená ROMka, snad to není Blizzard™ Soon :D

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
26.11.2014 21:55

Dotaz směr redakce. Proč se zmiňujete o OMNI zrovna? Není jediná (a nemam na mysli CM) která bude aktualizovana na L a patří mezi ty větší na více zařízení. Čistě na nexus je jedna už venku jako stabilní beta a další je v alpha/beta fázi ( z těch které sleduji).

wortos

wortos

z aplikace
27.11.2014 2:00

lukas protože omnirom je snad na všechny telefony tak jak CM ;)

Jacek

Jacek

27.11.2014 7:17

Na LLP budou pracovat kromě ostatních i borci ze skupiny SlimCat a již teď je v testování na N7000(Note1)ROM od bauera: http://forum.xda-developers.com/galaxy-note/development/rom-t2938649

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
27.11.2014 9:23

Treba slimrom taktez neni 5 zařízení. A co jsem naposled zkoušel OMNI tak me teda dost zklamala oproti ostatním. No jeste ze mame na výběr…

Mr. Arakin

Mr. Arakin

27.11.2014 9:37

Omnirom sam pouzivam a mohu jenom doporucit. Proti CM vyrazne rychlejsi a delsi vydrz baterie – alespon na Xperii T.

RSS (komentáře k článku)