Menu

Nová reklama na Android a Galaxy Nexus: Uložte svá data do cloudu

Nová reklama na Android a potažmo též na Galaxy Nexus připomíná jednu z výhod tohoto operačního systému: synchronizaci a ukládání kontaktů, kalendáře a fotografií do cloudového úložiště.

Našim čtenářům jistě nemusíme připomínat, že Samsung Galaxy Nexus umí po přihlášení k účtu Google synchronizovat data s cloudem, nicméně v nejnovější reklamě je tento fakt komunikován jako funkce, ke které nepotřebujete žádný doplňující software. Stačí se jednoduše přihlásit k účtu Google a máte přístup ke všemu – e-mailům, kontaktům, kalendáři a dalším informacím.

Otázkou je, kdo je vlastně cílovým publikem tohoto reklamního spotu? Stávající uživatelé pravděpodobně vědí, že jsou jejich data synchronizována s cloudem a vážně pochybujeme, že existují tací, kteří by to zjistili až z této reklamy. Pro ty, jež s Androidem zatím nepřišli do styku, je naopak provedení reklamy poněkud abstraktní, pro některé skupiny možná i nepochopitelné či nepředstavitelné.

Čtenáři serveru Droid Life pod článkem, který na reklamu upozorňuje, rozjeli vcelku zajímavou diskuzi. Michael Forte například kritizuje nemožnost nahrání a zobrazení fotografií kontaktů ve vysokém rozlišení, kvůli čemuž vypadají obrázky v Androidu 4.0 ICS na obrazovce, oznamující příchozí hovor, “poněkud hloupě.” Další účastníci oceňují synchronizaci dat mezi více zařízeními, nicméně celá řada z nich spoléhá ještě na alternativní řešení. Ozvali se také zastánci “jablečných telefonů” s tím, že zatímco do iCloudu jsou zálohována nejen data, ale též všechny aplikace a jejich nastavení, na Androidu je k tomu samému nutný root a software třetí strany. Svou troškou do mlýna přispěli také nedůvěřiví uživatelé, jež více než cloudu důvěřují vlastnímu zálohování, případně nedoporučují u takto důležitých dat spoléhat jen na jednu společnost.

Jak jste na tom v tomto směru vy? Spoléháte výhradně na cloudové úložiště, nebo svá data jistíte ještě jinak?

Zdroj: Droid Life.

 

Komentáře

VSA

VSA

2.5.2012 8:02

Stačí, že skrz ně proudí e-maily, klíčová slova co vyhledávám, cpu jim i nějaké fotky, tak alespoň kalendář a dokumenty jim pod nos nestrkám. A ještě odbočím, na Androidu mne překvapuje, že není nijak chráněn obsah SD karty. Asi v Goolu žijí v jiném hezčím světě a nebo to je všechno schválně?

Easy

Easy

2.5.2012 8:09

moje Xko (OneX) nabizi moznost sifrovat data jak v telefonu tak na SD karte.

PsychX

PsychX

2.5.2012 8:16

2VSA: co sa tyka SD karty tak ta moznost je priamov ICS, a staci si ju zapnut.
Tak ako bolo zasifrovat telefon tak tam pribudla moznost zasifrovat SD kartu cize aj toto uz vyriesili.

a k clanku. pokial viem tak sa aplikacie zalohuju na Gplay, minumalne si pameta ake som mal stiahnute a ponukne ich opat stiahnut a to medzi vsetkymi telefonmi. a taktiez nebolo spomenute ze sa zalohuju aj nastavenia ako napr Wifi siete

Luki

Luki

2.5.2012 9:02

Data je dobré mít zálohována na jiném odpojeném záložním HDD a zároveň v cloudu. Tedy alespoň ta, která nejsou nijak důvěrná nebo zneužitelná.

Bobo

Bobo

2.5.2012 11:20

Ono ani v Androidu 4.0 ICS není možnost nacpat ke kontaktu větší fotku?! Vždyť to vypadá blbě i na mém LG OO, nedovedu si představit, jak trapně to vypadá na něčem novém s velkým rozlišním.

vaklaf

vaklaf

2.5.2012 13:27

@Bobo
ta fotka bude vypadat furt stejně blbě, to je poněkud trapné…
měli by do cloudu opravdu zálohovat mnohem více, nejen si zapamatovat stáhnuté aplikace z Play, ale mít v cloudu i jejich nastavení

Lokemful

Lokemful

2.5.2012 14:26

Já zálohy nedělám. Kontakty mám na SIM, a zbytek se mi válí na HDD.

David

David

2.5.2012 20:48

Kontakty v normalnim ICS maji rozliseni 256×256 (drive 96×96), takze vypadaji o dost lip. Sice fotky nejsou uplne ostre, ale staci to (a synchronizovat fotky o velikosti stovek kB nebo jednotek MB by asi byla blbost.

RSS (komentáře k článku)