Nová reklama na Android a Galaxy Nexus: Uložte svá data do cloudu

reklama_ico

Nová reklama na Android a potažmo též na Galaxy Nexus připomíná jednu z výhod tohoto operačního systému: synchronizaci a ukládání kontaktů, kalendáře a fotografií do cloudového úložiště.

Našim čtenářům jistě nemusíme připomínat, že Samsung Galaxy Nexus umí po přihlášení k účtu Google synchronizovat data s cloudem, nicméně v nejnovější reklamě je tento fakt komunikován jako funkce, ke které nepotřebujete žádný doplňující software. Stačí se jednoduše přihlásit k účtu Google a máte přístup ke všemu – e-mailům, kontaktům, kalendáři a dalším informacím.

Galaxy Nexus – Sign in: Calling all cloud dwellers

Galaxy Nexus - Sign in: Calling all cloud dwellers

Otázkou je, kdo je vlastně cílovým publikem tohoto reklamního spotu? Stávající uživatelé pravděpodobně vědí, že jsou jejich data synchronizována s cloudem a vážně pochybujeme, že existují tací, kteří by to zjistili až z této reklamy. Pro ty, jež s Androidem zatím nepřišli do styku, je naopak provedení reklamy poněkud abstraktní, pro některé skupiny možná i nepochopitelné či nepředstavitelné.

Čtenáři serveru Droid Life pod článkem, který na reklamu upozorňuje, rozjeli vcelku zajímavou diskuzi. Michael Forte například kritizuje nemožnost nahrání a zobrazení fotografií kontaktů ve vysokém rozlišení, kvůli čemuž vypadají obrázky v Androidu 4.0 ICS na obrazovce, oznamující příchozí hovor, “poněkud hloupě.” Další účastníci oceňují synchronizaci dat mezi více zařízeními, nicméně celá řada z nich spoléhá ještě na alternativní řešení. Ozvali se také zastánci “jablečných telefonů” s tím, že zatímco do iCloudu jsou zálohována nejen data, ale též všechny aplikace a jejich nastavení, na Androidu je k tomu samému nutný root a software třetí strany. Svou troškou do mlýna přispěli také nedůvěřiví uživatelé, jež více než cloudu důvěřují vlastnímu zálohování, případně nedoporučují u takto důležitých dat spoléhat jen na jednu společnost.

Jak jste na tom v tomto směru vy? Spoléháte výhradně na cloudové úložiště, nebo svá data jistíte ještě jinak?

Zdroj: Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)