Nexus 5 prý bude stát polovinu ceny iPhone 5S

nexus5_ixo

Více zdrojů blízkých Google přineslo koncem minulého týdne informace, týkající se ceny a zahájení prodejů očekávaného telefonu Google Nexus 5. Vězte tedy, že pátý Nexus bude stát polovinu toho, co byste zaplatili za iPhone 5S. Při ceně 649 dolarů za 16GB variantu v online obchodě Applu by to tedy znamenalo, že Nexus 5 bude stát kolem 325 dolarů, tedy v přepočtu kolem 6 100 Kč. To zní jako docela rozumná cenová hladina, co říkáte?

Nexus 5 prý bude stát polovinu ceny iPhone 5S Nexus 5 prý bude stát polovinu ceny iPhone 5S

Otázkou ovšem zůstává, jak velkou interní paměť bude mít telefon s touto cenovkou, takže zatím není možné porovnávat se stávajícím Nexusem 4.

Co se týká termínu zahájení prodejů, většina zdrojů uvádí “konec října”, některé jsou konkrétnější a hovoří o 30. říjnu, což by ovšem nekorespondovalo s dalšími zprávami, podle kterých bude Nexus 5 představen 31. října.

Připomeňme si v kostce, že Nexus 5 bude mít 4,95″ obrazovku s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB operační paměti a dosud neznámou kapacitu interního úložiště, s největší pravděpodobností bez slotu na paměťové karty.

Zdroje: 4PDA a CNET.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

pouzdro_ico

Deset nejlepších pouzder pro Nexus 5

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (19)