Návod – HTC Dresire Root

htd desire nahled root

Upozorňuji, že root děláte na vlastní riziko a nikdo jiný nenese zodpovědnost za případné poškození telefonu, či jiného HW nebo SW při tomto postupu.
NEJPRVE SI CELÝ TENTO PŘÍSPĚVEK PŘEČTĚTE, NEŽ ZAČNETE!
Root je zatím pouze pro telefony, které mají bootloader ve verzi <= 0.75
Verzi bootloaderu zjistíte tak, že mobil vypnete. Až se mobil vypne, držíte tlačítko Zpět a mobil zapnete. Na druhém řádku, zeleným textem, uvidíte napsáno HBOOT a sekvenci čísel. Pokud hodnota sekvence čísel není vyšší než 0.75, můžete pokračovat v rootování.

Požadavky pro root

– HTC Desire (+ správně nainstalované ovládače, které jsou mimo jiné součástí HTC Sync, který je na kartě přibalené v telefonu)
– Linux ve verzi 32bit (stačí live CD)
– microUSB kabel
GOLDCARD
– 3 soubory (odkaz viz níže)

Download:
test ruu‘ – DOWNLOAD / MIRROR – MD5: f1981b26b90b97aea395d2b30909a23f
push files‘ – DOWNLOAD / MIRROR – MD5: 9ee301b702078dd1842bd1c67e552f6e
rooted update‘ – DOWNLOAD / MIRROR – MD5: 44f2614452ddf777cab9115e2174a91a

Postup:
1) Vytvořte si goldcard
2) Zkopírujte si soubor ‘rooted update‘ do kořenového adresáře goldcard(paměťové karty). Kartu vložte do telefonu.
3) Vypněte telefon a zapněte jej spolu s držením tlačítka Zpět. Zobrazí se text FASTBOOT v červeném rámečku.
4) Připojte telefon k počítači a spusťte ‘test ruu‘ – chvíli to může trvat. Počkejte až se provede update a hned poté vypněte telefon.
5) Telefon by měl být nyní vypnutý. Odpojte jej od PC a telefon zapněte a držte při tom tlačítko VOLMUE DOWN (snížení hlasitosti).Uvidíte HBOOT obrazovku kde pomocí tlačítek ovládání hlasitosti vyberte z menu ‘RECOVERY’ (potvrzení volby je tuším tlačítkem pro vypnutí). Nyní by jste měli vidět obrazovku s trojúhelníky. Nyní připojte telefon k PC, na kterém běží Linux ve verzi 32bit.
6) V PC rozbalte soubor ‘push files‘, který jste stáhli. Rozbalený adresář otevřete a měli by jste viděl soubor s názvem ‘recovery-linux.sh’. Soubor spusťte a nyní by se vám na display mobilu mělo objevit zelené recovery image menu.
7) V tomto menu vyberte WIPE > WIPE DATA/FACTORY RESET a poté zvolte FLASH ZIP FROM SDCARD (nevím přesně ty popisky) a vyberte ‘rooted update’. Volbu potvrďte trackballem a proces update začne. Proces bude trvat delší dobu, takže si klidně udělejte kafé, čaj, kapučíno … :)
8) Po dokončení telefon restartuje a máte hotovo

//POZNÁMKA: od 5. kroku je třeba připojit telefon k PC, na kterém je linux. Do 5. kroku můžete postup provádět na libovolném OS, který nabízí potřebné služby.
————————————————————–
Instalace aplikací na kartu postup:

A2SD – DOWNLOAD / MIRROR
(Důležité! : pro funkční instalaci aplikací na kartu, je třeba naformátovat vaší kartu tak, aby 2. partition byl EXT3) (Zalohujte si pro jistotu data na kartě)

 

Detailní popis:
1) Vložte do mobilu goldcard, na které máte v kořenovém adresáři vložen A2SD zip, stažený z linku viz výše.
2) přepněte telefon do recovery, opět pomocí linuxu v PC příkazem: ./recovery-linux.sh (Telefon máte tím pádem připojený k PC, snad chápete)
3) v recovery aplikujte A2SD zip (FLASH ZIP…)
4) Poté telefon vypněte
5) vložte kartu, kterou používáte běžne v telefonu na svá data (pokud máte zvlášť GOLDCARD a zvlášť kartu na svá data – doporučuji)
6) opět přepněte telefon do recovery přes linux PC příkazem: ./recovery-linux.sh
7) klikněte na [b]partition sd card [/b] a zvolte velikost, jakou chcete.
8) Po dokončení restartujte telefon a máte hotovo

—————————————————————————-
Vysvětlivky:

 

GoldCard – Potřebujete upravenou micro SD kartu, která umožní G1 načíst image soubor z karty. Přirovnal bych to k bootovacímu CD/DVD ve Windows, na kterém máte instalaci systému Windows. Této kartě se říká GoldCard (v návodu níže popíšu, jak si tuto kartu můžete sami vytvořit. Takto upravenou kartu si můžete koupit i na internetu, například na Aukru).

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)