Sony se v mobilním segmentu vůbec nedaří. Opustí mobilní trh?

sony špatné prodeje

Společnost Sony letos představila několik zajímavých telefonů. Taková Xperia 1 je vskutku povedenou vlajkovou lodí s parádním displejem, dobrým fotoaparátem i slušným výkonem. Přesto se Sony v prodejích vůbec nedaří, což potvrzují finanční výsledky třetího čtvrtletí roku 2019. Ty totiž vypadají přímo katastrofálně.

Sony mělo prodat mezi červencem a zářím pouze 600 000 telefonů. Přitom společnost počítala s tím, že prodá kolem 5 milionů mobilů. V těchto statistikách se tak nachází až na dolních příčkách a ostatním značkám se daří mnohem lépe. Takový Huawei prodá podobný počet zařízení za jeden jediný den. Důvodů, proč se japonskému gigantovi v mobilním segmentu nedaří je hned několik. Zařízení příliš neinovuje, cenou také zrovna neoslní a konkurence dokáže zkrátka nabídnout lepší poměr cena/výkon a Xperie si svou cenu většinou neobhájí.

Pokud s touto situací nezačne společnost něco dělat, je dost možné, že skončí jako například HTC. Už nyní se spekuluje o tom, že firma propouští stovky zaměstnanců a zavírá několik továren. Sony se zkrátka musí přizpůsobit trhu a nabídnout zákazníkům lepší a výhodnější telefony.

Co říkáte na aktuální situaci okolo Sony?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)