Nabi tablet – Android tablet pro nejmenší

Nabi

Nevíte, co koupit dětem pod stromeček? Vývojáři společnosti FUHU ve spojení s hračkářstvím Toys R Us vytvořili přátelský tablet pro děti. Svým zjevem připomíná zvířátka a je určen pro zábavu a vzdělávání. Obsahuje také tlačítko “Děťátko”, pomocí kterého je docíleno bezpečného surfování na internetu. To ovšem není vše. Tímto tlačítkem se dítě dostane do menu, ve kterém může pohodlně a bezpečně sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry, či se vzdělávat. K dispozici je speciálně upravený Nabi Market, ve kterém je možné stáhnout více než 500 aplikací. Součástí bude i Design Studio portál, ve kterém dítě nalezne 30 kreativních aplikací pro kreslení. K dispozici budou i omalovánky či dětské knížky (zatím v angličtině – což ovšem není na škodu). Pamatuje se i na výuku technických předmětů, a tak lze na Marketu nalézt aplikace pro výuku matematiky či fyziky.

Pozor, po zadání hesla se Android odemkne z dětského módu do standardního, což je přece skvělé. Je tedy možné si tablet od svého “dítka” vypůjčit a chvíli jej používat jako multimediální zařízení (mezitím, co náš potomek chrupká :-)). Tablet má 7″ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, umí přehrávat filmy v 1080p, a podporuje multitouch. Přístroj je poháněn 533MHz procesorem Cortex A9 s grafickým čipem Power VR SGX530, ten umožní i náročnější 3D hry. Součástí tabletu je 3000mAh baterie, která by měla být schopna vyživovat tablet po dobu až 5 hodin sledování filmů. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi a integrovaná VGA kamera.

Nabi tablet je prozatím k dispozici jen v USA a to za 200 $ (cca 3600 Kč bez DPH). Zakoupit jej lze zde. S dovozem do ČR se podle všech informací počítá, na starost by si jej měla vzít síť hračkáren Pompo. Do Vánoc to však nebude a přesné datum není známo. Nápad takového tabletu se mi však velmi líbí a doufám, že se Nabi tablet rozšíří co nejvíce.

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)