MWC 2015: Co očekávat od barcelonského veletrhu?

MWC 2015 titul

Již zítra vypukne největší evropský svátek mobilních nadšenců tohoto roku – veletrh Mobile World Congress 2015. Žádný významný hráč (nejen) na poli mobilních technologií zde nebude chybět, a proto zde nesmí chybět ani tým SvětAndroida. Tentokrát jsme do Barcelony vyslali našeho redaktora Jana Dolejše spolu s fotografem a grafikem v jedné osobě – Tomášem Očadlým. Ti se během čtyř perných dní zúčastní hned několika tiskových konferencí a na stáncích jednotlivých výrobců pro vás zachytí první dojmy z ještě žhavých novinek. A na produkty kterých výrobců se vlastně můžeme těšit? Připravili jsme pro vás stručný přehled.

Fira-Barca

Acer

Společnost Acer toho zatím o produktech, které plánuje na letošním MWC 2015 představit moc neprozradila a ani k žádnému úniku informací v jejím případě nedošlo. Jediným vodítkem tak je pouze obrázek, který sama společnost vypustila do světa prostřednictvím sociálních sítí. Krom očekávaných novinek mezi chytrými telefony se však od tohoto výrobce očekává také představení prvních jeho nositelných zařízení neboli wearables.

acer mwc

Alcatel

Chybět nebudeme na tiskové konferenci Alcatelu. Ten je ještě více tajemný než Acer a na pozvánce slibuje zážitek “vzhůru nohama”. Ať už do Barcelony Alcatel přivezl cokoli, naši zvědavost rozhodně vzbudil, a co tu vaši?

alcatel MWC 2015

Asus

Společnost Asus se svými chytrými telefony Zenfone 2 a Zenfone Zoom zazářila již na lednovém veletrhu CES v Las Vegas, oproti tomu se tak v Barceloně nepočítá s takovým přívalem novinek. Minimálně bychom se však mohli dočkat upřesnění okolo trochu chaotické řady Zenfone 2 a celkovém počtu zařízení, spadající do ní.

Asus-Zenfone-2-image

HTC

Na MWC 2015 pochopitelně nesmí chybět ani HTC, které zde představí svou novou vlajkovou loď – HTC One M9. Je však otázka, zda nás má tento výrobce ještě čím překvapit, vzhledem k množství důvěryhodných informací, které internetem již kolují několik dní před oficiálním představení.

htc-one-m9-mwc15

Huawei

Také v případě čínského Huaweie se bude MWC točit hodně kolem nositelných chytrých zařízení. To potvrzuje sama společnost pozvánkou na svou konferenci. Krom wearables bychom se mohli dočkat také menší verze populárního smartphonu Mate 7. Připravovanou vlajkovou loď – model P8 – však na MWC nejspíš neuvidíme a budeme si na ni tak muset počkat pravděpodobně až do dubna.

huawei mwc 2015

Lenovo

Tento čínský gigant se sice výrobou smartphonů zabývá již delší dobu, na evropský trh však své telefony vypustil teprve v září loňského roku. Následoval velmi rychlý rozjezd, a jak se zdá, v nastoleném tempu hodlá pokračovat i nadále a do Barcelony přivezl hned celou plejádu chytrých telefonů včetně nedávno odhaleného modelu Vibe Shot.

lenovo-vibe-mwc

LG

Fanoušci jihokorejského LG jsou možná mírně zklamaní, že se na MWC nedočkají nové vlajkové lodi v podobě smartphonu LG G4. Namísto toho LG na MWC 2015 ukáže přinejmenším elegantní hodinky s Android Wear – LG G Watch Urban a také G Watch Urbane LTE s vlastním operačním systémem a LTE konektivitou. K vidění by měly být také nedávno představené novinky střední třídy – smartphony LG Magna, Spirit, Leon a Joy.

Nokia

Finská Nokia se letos na MWC 2015 ukáže po dlouhé době opět sama za sebe a nikoli pod křídly Microsoftu. Na místě je však otázka, co nám ukáže? Počítat lze snad jen s androidím tabletem Nokia N1. Předpokládat představení i nějakého jiného zařízení by v tuto chvíli bylo čistě na úrovni naprosté spekulace, ale kdo ví…

nokia-n1-mwc

Samsung

Jednou z nejsledovanějších tiskových konferencí bude bezesporu ta od Samsungu. Ten zde, stejně jako HTC, má představit svou novou vlajkovou loď – Galaxy S6, případně i její verzi se zahnutým displejem – Galaxy S6 Edge. I v případě Galaxy S6 se na internet dostala řada zákulisních informací a tak již máme přibližnou představu o tom, jak bude tento smartphone vypadat a co nabídne. Oproti HTC si však Samsung stále schovává několik tajemství, které teprve čekají na odhalení.

galaxy s6 edge mwc

Sony

Tento japonský výrobce elektroniky se MWC v Barceloně sice zúčastní, avšak tiskovou konferenci na plánu nemá. To nepřímo potvrzuje dřívější informace o tom, že se představení Xperie Z4 dočkáme nejspíš až na začátku léta tohoto roku. Namísto toho Sony na MWC 2015 nejspíš ukáže několik modelů nižší a střední třídy, mezi nimiž by měla být také Xperia M4 Aqua.

Sony-xperia-m4-aqua

To není zdaleka vše!

Krom zmíněných navštívíme na MWC 2015 v Barceloně také stánky, u nás méně známých jmen jako je Yezz či Archos. Dostane se také na Dell nebo výrobce výkonných chipsetů anebo třeba povedeného herního tabletu SHIELD – společnost NVIDIA. A opomenout nemůžeme ani stánek vývojářů ze Cyanogen Inc.

Všechny články z letošního veletrhu MWC naleznete na SvětAndroida pod tagem MWC 2015

Na čí produkty se na letošním MWC 2015 těšíte nejvíce? Je něco, co v článku nezaznělo a přitom by to nemělo být opomenuto?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)