Motorola: v roce 2009 Android, pro rok 2010 WM 7

motorola-logo-a-google-company

MotorolaSpolečnost Motorola odhalila na včerejší tiskové konferenci plány na nadcházející roky. V úvodu Motorola potvrdila, že hospodaření společnosti není dobré a v podobném duchu to jde i s prodejem jejích telefonů a zařízení.

Plán, kterým by se Motorola chtěla zachránit, představil CEO společnosti Sanjay Jha. Hlavní strategií bude orientace na telefony s operačním systémem. V roce 2009 se chce Motorola zaměřit na OS Android, který je podle CEO v současné době daleko konkurenceschopnější, než Windows Mobile verze 6. Naopak, s příchodem verze Windows Mobile 7 v roce 2010 se chce Motorola u svých telefonů orientovat primárně na tento systém.

As you know, Windows 6 series is available in 2009 and as compared to Android, we believe in 2009 Android is more competitive; more of our effort and focus in 2009 is going to Android, but in 2010 when Windows 7 will become available, we will then participate in a more focused way in Windows Mobile 7 in 2010.

Zda se jí plán vsadit na dvě karty v budoucnu povede určitě poznáme. Jedno je ale jisté, přechod alespoň u části produktů Motoroly na Windows Mobile i Android je dobrým tahem. Jednak je to současný trend na trhu, navíc některé telefony Motoroly tak již nebudou doplácet na nelogické ovládání, jaké nabízí firmware v současných telefonech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)