Co bude s Cyanogen? Firma se zaměří na Modular OS

Cyanogen a Modular OS

U Cyanogen se v poslední době dějí věci. Firma se plně zaměřuje na budoucnost. První velkou změnou bylo “přemístění” CEO Kirka McMasterse do pozice výkonného předsedy. Krátce na to nový CEO Lior Tal publikoval na blogu změny a nový přístup společnosti do budoucna. Tím má být Modular OS.

Cyanogen Modular OS: Mody na prodej

Společnost se zaměří na “nový druh operačního systému”. Ten bude samozřejmě nadále vycházet z Androidu, se kterým má celý Cyanogen veliké zkušenosti. Změní se to, že výrobci hardwaru nebudou muset kupovat celý operační systém. Místo toho se upraví na tzv. Mody a ty budou po částech prodávat vždy podle toho, o kterou funkci budou mít výrobci zájem.

Také by to mělo pomoci s rychlejšími aktualizacemi, kdy hlavně u nižších modelů je tendence rychle opouštět softwarovou podporu. Zatím ale k tomu nebyly prozrazeny další informaci, ani jak přesně by to mělo probíhat.

Cyanogenu se v poslední době moc nedařilo, prodeje nebyly velké a podle několika zpráv museli propouštět. Takže se snad novému CEO povede společnost oživit, byla by škoda přijít o jednu z nejpopulárnějších ROM třetích stran.

Používáte na svém telefonu ROM od Cyanogen?

zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

cyanogen android bez googlu titul

Cyanogen chce vytvořit “Android bez Googlu”

TOP Vašek Švec Vašek Švec
3 min. uložit na později

Komentáře (5)