Microsoft chystá aplikaci Remote Desktop pro Android – vyjde koncem října

rdp_android_icp

Remote Desktop Protocol (RDP) je proprietární protokol Microsoftu, používaný ke vzdálenému připojení a ovládání serveru či počítače. Alternativou k oficiálnímu řešení je například podobně fungující VNC nebo TeamViewer, či neoficiální RDP klienti Splashtop a LogMeIn Ignition. Pro Mac OS X se klientská aplikace Remote Desktop (“Připojení ke vzdálené ploše”) od společnosti Microsoft objevila již v roce 2006, ale uživatelé mobilních platforem iOS a Android se dosud museli spokojit s nástroji třetích stran.

Nyní Microsoft oznámil přípravu svého vlastního mobilního klienta vzdálené plochy. Tedy, abychom byli zcela přesní, neoznámil, ale zmínil se o něm v tiskové zprávě o novém cloudově orientovaném softwaru pro Windows Server 2012 R2.

Microsoft chystá aplikaci Remote Desktop pro Android Microsoft chystá aplikaci Remote Desktop pro Android

“18. října nová verze Windows Intune spolu s System Center Configuration Manager umožní IT oddělením poskytovat svým zaměstnancům bezpečný přístup k aplikacím a datům na zařízeních se systémem Windows, iOS a Android,” říká tisková zpráva vydaná 7. října. “Kromě toho spolu s Windows Server 2012 R2 Microsoft poskytne nástroj Remote Desktop, který by měl být k dispozici v příslušných repozitářích do konce měsíce. Aplikace nabídne snadný přístup k PC a virtuálním plochám ze zařízení s nejrůznějšími systémy, včetně Windows, Windows RT, iOS, OS X a Android.”

Hned druhý den po oznámení rakouští vývojáři z HLW Software stáhli aplikaci iTap Mobile – populárního alternativního klienta vzdálené plochy pro iOS a Android zařízení. Potenciálním zájemcům je doporučeno “vyčkat na oficiální řešení společnosti Microsoft, které se objeví tento měsíc.”

Spekuluje se o tom, že aplikace bude dostupná pro chytré telefony a tablety s Androidem 2.3 a novějším.

Zdroje: Hi-Tech, MacWorld, tisková zpráva Microsoftu, Cult of Android a GeekWire.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)