Kaspersky představil bezpečnostní balík pro tablety

kaspesky_ikona

Jednou z mnoha firem, která se prezentuje v Barceloně na Mobile World Congressu, je společnost Kaspersky Lab. Na trhu působí od roku 2004 a její produkty používají miliony lidí po celém světě. Donedávna se orientovala pouze na trh s počítači, ale vzhledem k nárůstu bezpečnostních hrozeb pro mobilní platformy se zaměřila i na tento segment. Spoluzakladatel firmy a specialista na bezpečnost Jevgenij Kaspersky tvrdí, že dosavadní vývoj jde zatím stejnou cestou, jako tomu před léty bylo v případě počítačů, což znamená, že se neobejdete bez aktivní ochrany.

Jevgenij Kaspersky na Mobile World Congressu

Jevgenij Kaspersky na Mobile World Congressu

Podle Kaspersky Lab je nejvíce ohrožen Android, a právě tento systém má lví podíl na všech mobilních hrozbách. Na jedné straně je nejoblíbenějším operačním systémem, na straně druhé je otevřený – tyto dva faktory z něj činí ideální platformu pro viry. Navíc, jak Kaspersky vysvětlil, ochrana proti takovým hrozbám bude vyžadovat další zdroje, a tedy i silnější smartphony, takže moderní čtyřjádra zjevně najdou využití i jinde než ve hrách.

Společnost uvádí sedm základních typů mobilních hrozeb:

 • krádež informací o bankovních účtech,
 • DDoS útoky,
 • spam,
 • SMiShing,
 • krádeže identity,
 • falešné antiviry
 • malware.

Jevgenij zmínil několik jednoduchých pravidel, které by měly pomoci v ochraně před škodlivým kódem:

 • nastavit odemykání telefonu heslem,
 • používat antivirový program (velmi nečekané ;) ),
 • šifrovat informace v zařízení,
 • zálohovat data (zde dodáváme “zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat!”)
 • kontrolovat oprávnění požadovaná instalovanými aplikacemi,
 • neprolamovat se do telefonu (patrně je myšleno rootování),
 • nepřipojovat se k pochybným přístupovým bodům,
 • aktualizovat,
 • nežít v mylné představě, že smartphony jsou bezpečnější než počítače.

Nejpopulárnějším typem mobilních hrozeb jsou dnes SMS trojské koně. V budoucnosti můžeme čekat originálnější metody a prostředky, jež budou útočníci používat. Kaspersky nevyloučil ani mobilní DDoS útoky, realizované hromadným voláním na určité číslo. Poněkud kotroverzní je pak Jevgenijův názor na platformu Apple iOS – domnívá se, že tento systém časem ztratí podíl, a bude hrát podobnou roli, jakou má na trhu s počítači Linux. Uvidíme, jestli se tato předpověď naplní – zatím se pojďme seznámit s novinkami.

O ochranu tabletů by se mělo postarat nové řešení Kaspersky Tablet Security. To bude poskytovat kombinaci cloudové a tradiční antivirové technologie. Součástí je filtrování webu a “anti-theft,” určený k ochraně zařízení a uložených informací před ztrátou a krádeží.

Kaspersky Tablet Security Kaspersky Tablet Security

Systém “anti-theft” umožňuje nejen zjistit polohu zařízení/zloděje na mapě, ale dovoluje též na dálku pořizovat fotografie. Uživatel se k těmto informacím dostane přes webový portál, který mu umožní zůstat v kontaktu se svým tabletem v případě jeho ztráty nebo odcizení. Přes webové rozhraní pak může získat informace o poloze zařízení, zablokovat ho, mazat data, nebo prohlížet snímky pořízené fotoaparátem.

Kaspersky Tablet Security Kaspersky Tablet Security

Kaspersky Security Tablet lze zakoupit online na webu Kaspersky Lab, nebo v Android Marketu. Řešení poskytuje ochranu pro jedno zařízení po dobu jednoho roku. Produkt podporuje tablety založené na Androidu 2.2 až 4.x. Majitelé produktu Kaspersky ONE mají možnost bezplatné aktualizace na novou verzi.

Kaspersky Tablet Security Kaspersky Tablet Security

Kaspersky Tablet Security
Kaspersky Lab
Verze 9.14.5 (27. 2. 2012)
Velikost 3,8 MB
2.2+

jmna5BfG4T9S7WppjcV7JzerbTEnEz8Vw6zk0wL2uk1+y9o2BsmiaNM1rNlv6Qm48zcPVcY4aXG52cDW7alrWlWGLwSYw6NRMo83M+e75d5TwycBzBmI52fyT57MKUJsCTA7z2Ez+k27JgMzsUTGm9pLvH0NjDOw59OXshMttzzS1PuFAHe97rgX9D8fPi62QvA4Gchvw+LE2CbDj388MRk++X+begeQqqjSicfhSAAAAABJRU5ErkJggg==
372,53 Kč

Kromě toho byla představena betaverze aplikace Kaspersky Parental Control (“rodičovský zámek”) pro mobilní zařízení založená na Androidu a IOS. Je určen na ochranu dětí před nevhodným online obsahem.


Ce t 2DBVwvkEvrzClA2S52Ec6TwEw42 2ggP9lLKbAnZOwsd0sUCfXzmuZlEfsARlFP=w124
Kaspersky Parental Control
Kaspersky Lab
Verze 1.0.11 (27. 2. 2012)
Velikost 2,5 MB
2.2+


Zdarma

Zdroje: Wirtualna Polska, EFY Times a Ferra.ru

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)