Jelly Bean pro Asus Prime (Neoficiálně)

Screenshot_2012-07-20-07-00-22

V redakci testujeme neoficiální cestou Jelly Bean pro Asus Prime a nemůžeme si jej vynachválit. I přesto, že se v podstatě jedná o alfa verzi CUSTOM ROMky, téměř vše funguje, ale hlavně, systém je o poznání svižnější, aplikace GMAIL nepadá, prohlížeč se nezasekává a po 1-denním testování jsem se nesetkali s tak “oblíbenou” hláškou, že aplikace neodpovídá (tzv. ANR).

Aktuálně jsou dostupné 2 použitelné verze Jelly Bean ROMek pro Asus Prime. Tou první je známý Cyanogen Mod ve verzi 10 a druhou je Team EOS 3. Druhá zmiňovaná je na tom však o něco lépe, protože na rozdíl od CM10, na EOS3 fungují SD karty (microSD a SD přes dock). V redakci testujeme právě EOS3, protože SD paměť využíváme často. V podstatě na této ROMce funguje vše a nám tak nebrání nic tomu, abychom tablet plně využívali jako by na něm byl plnohodnotný stabilní systém.

Jednou z věcí, které nás přiměly k testování, bylo právě toto video, ve kterém se Asus Prime převedl být dokonce o něco svižnější než Nexus 7 běžící na stabilní verzi JB. Hlavní zásluhou svižnosti a stability je samozřejmě prakticky na chlup totožné HW parametry Asusu Prime jako Nexus 7.

CyanogenMod10 on the Asus Transformer Prime & stock Jelly Bean on the Nexus 7

CyanogenMod10 on the Asus Transformer Prime & stock Jelly Bean on the Nexus 7

Pokud se rozhodnete Jelly Bean na Asusu Prime také vyzkoušet, pak počítejte s tím, že přijdete o záruku, jelikož budete provádět Root a odemykání bootloaderu.

Cyanogen mod CM10

Team EOS 3

Root pro Asus Prime

Screenshot_2012-07-20-07-00-10

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)