Huawei P8 oficiálně představen, má co nabídnout?

Huawei Ascend p8 (6)

Společnost Huawei před chvílí na tiskové konferenci v Londýně představila svoji novou vlajkovou loď – telefon Huawei P8, který navazuje na úspěšnou sérii tenkých a výkonných “žiletek” této známé čínské společnosti. Huawei P8 ovšem nabídne více lákadel než pouze design. Pokud vás zajímá, co všechno od nového modelu můžete čekat, pokračujte ve čtení.

Podrobné specifikace

  • Displej – 5.2″(1920 x 1080); 424ppi
  • Procesor – Hisilicon Kirin 930; 8-core 64-bit; 2.0 GHz
  • OS – Android 5.0 Lollipop
  • Úložiště – 16 GB
  • Operační paměť – 3 GB
  • Fotoaparát – 13MP with OIS, 1080p video, 4-color RGBW sensor
  • Rozměry – 144.9mm x 72.1mm x 6.4mm
  • Baterie – 2680 mAh

Huawei P8

huawei p8 (5)

Design a funkce a displej

Huawei P8 svým vzhledem příliš neodbočuje od ostatních telefonů řady P. Novinka nabídne jednolité hliníkové tělo, které zvyšuje spolehlivost a odolnost. Tloušťka zařízení se zastavila na 6,8 mm. Telefon bude dodáván ve 4 barevnách variantách – stříbrné, zlaté, černé a šedé. Dominantou přední strany je 5,2″ IPS displej, který u novinky podporuje nejrůznější gesta. Může se například jednat o dvojité poklepání špičkou nebo kloubem prstu, čímž vyvoláte screenshot celé obrazovky. Pokud na displeji obkreslíte pouze kroužek, pohotově zachytíte vybraný obsah. Když jsme u těch vychytávek, Huawei P8 lze lokalizovat na základě hlasového povelu. Na telefon stačí zavolat, na což vám z hlasitého reproduktoru “odpoví”.

Nastavení nové laťky pro mobilní připojení

Huawei společně s P8 také představil novou technologii nazvanou Huawei Signal+, která je v novince zabudovaná. Tato technologie má zlepšit příjem signálu. Princip je v tiskové zprávě vysvětlen následovně:

Díky vlastní technologii Huawei Signal+, kompaktní a výkonné anténě a rychlé přepínací technologii dokáže smartphone inteligentně rozpoznat, jaký režim je nejlepší využít. Když je jeden konec antény zakrytý a signál se oslabí, Huawei P8 umí okamžitě přepnout na druhý konec antény, a to neporovnatelně rychleji než tradiční smartphony, a udržet tak připojení k silnému signálu. Tato funkce výrazně snižuje poměr přerušených hovorů a řeší tak častý uživatelský problém tzv. „úchopu smrti“, který se objevuje u všech telefonů s kovovým pouzdrem. Technologie Signal+ navíc zvyšuje množství úspěšných hovorů a to i v případě, že uživatel jede vlakem rychlostí až 300

Výkon a konektivita

Co se týče výkonu zařízení, Huawei u své nové vlajkové lodě opět využil procesor vlastní výroby – Kirin 930, využívající architekturu big.LITTLE. Jedná se o osmíjádrový, 64bitový chipset. Baterie telefonu se zastavila na kapacitě 2600 mAh. Z hlediska konektivity vás rozhodně potěší přítomnost dual SIM a 4G (LTE) sítí.

huawei p8 varianty

Fotoaparát

Fotoaparát telefonu Huawei P8 bude disponovat optickou stabilizací obrazu. Díky OIS až 1,2° dokáže telefon pořizovat kvalitní fotografie i videa a také potlačovat chvění fotoaparátu. Výsledné snímky by tak měly být ostré za všech okolností. Fotoaparát by měl rovněž využívat první čtyřbarevné RGBW čidlo na světě. Snímač při snímání scén z vysokým kontrastem zvyšuje jas až o 32 % a za slabého osvětlení jej snižuje až o 78 %. V aplikaci Fotoaparát si budete moct vybrat ze 4 profesionálních režimů focení. Jeden z režimů (Light Painting) například dokáže zachycovat snímky za slabého osvětlení s využitím manuálního nastavení závěrky fotoaparátu.

 Systém

Nová P8 poběží na Androidu 5.0 Lollipop s nadstavbou EMUI 3.1, která je pro telefony výrobce Huawei typická. Uživatelské prostředí je velmi podobné, jako u phabletu Mate 7, jenž jsme pro vás recenzovali zde.

Cena a dostupnost

Huawei P8 si u nás budete moct koupit koncem května za cenu 12 990 Kč. Telefon bude dostupný i v prémiové variantě, za kterou zaplatíte 15 990 Kč (její dostupnost je stanovena na druhou polovinu roku 2015).

Článek budeme průběžně aktualizovat o další detaily

Zdroj: Tisková konference, Androidcentral.com

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)