HTC zpět na nohou: Za listopad nárůst prodejů o 20 %

HTC výnosy 2012

Není tajemstvím, že HTC bylo poslední rok na dně, alespoň co se prodejů týče.  Ztrácelo podíl na trhu ve prospěch dalších výrobců chytrých telefonů, především proti Samsungu a Applu. To dokazovaly i příjmy společnosti, které konstantě klesaly poslední čtyři měsíce. Ovšem navzdory analýzám, že HTC čeká brzký krach, se zdá, že tato taiwanská společnost se nevzdá jen tak bez boje.

DigiTimes informovaly, že HTC zaznamenala za listopad oproti říjnu 23% nárůst prodejů. Listopadové příjmy dosáhly hodnoty 730 milionů dolarů, zatímco říjnové byly pouze 592 milionů dolarů. Otázka je, na kolik za tento trend můžou pozitivní změny u HTC a na kolik blížící se zenith všech prodejů – vánoční svátky.

V každém případě je toho ještě mnoho, co musí HTC podniknout ku své záchraně. Příjmy za období od ledna do listopadu 2012 byly o 39% nižší, než za stejné období předchozí rok. Stále však platí, že pro HTC je nejsilnější trh v Číně.

My můžeme jen spekulovat, zda se HTC podaří come-back na úrovni. Mnoho recenzentů upíná svůj zrak na připravovaný 5″ Droid DNA či na tajemstvím zahalenou novou vlajkovou loď HTC M7, která by měla pomoci oživit chřadnoucí společnost. Či pomůže zaměření se na partnerství s Microsoftem a jejími novými Windows Phone 8? Co si myslíte vy?

Zdroj: androidauthority.com

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)