Menu

HTC One S: Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

V polovině března jste mohli zhlédnout video, představující unikátní způsob výroby odolného těla telefonu HTC One S. Tělo přístroje prochází procesem označovaným jako “Micro Arc Oxidation,” během kterého hliník pod napětím 10 000 voltů získá keramický povrch. Ten by měl být údajně třikrát až čtyřikrát odolnější než běžný eloxovaný hliník.

Pokud jste si mysleli, ze s HTC One S budete moci zapomenout na ochranné pouzdro, možná budete muset přehodnotit svůj názor – tedy soudě dle dosavadních uživatelských zkušeností s tímto telefonem. Několik majitelů HTC One S si totiž stěžovalo na odlupování povrchu podél hran přístroje, ke kterému dochází již po pár dnech používání, přestože jim telefon nespadl, ani s ním nijak špatně nezacházeli. Měli bychom poznamenat, že proces Micro Arc Oxidation (MAO) je používán pouze při výrobě černé verze One S. Pokud tedy o tomto telefonu uvažujete, a nechcete řešit uvedený problém, stačí pořídit zařízení v šedé, stříbrné, nebo modré variantě.

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Společnost HTC nejprve reagovala na serveru TheVerge, kde uvedla, že si je “vědoma zpráv” a problém šetří. Po takřka bleskovém prošetření situace vydala prohlášení, ve kterém píše:

“Společnost HTC hodlá poskytovat velmi kvalitní produkt a přinášet dobrou zkušenost pro všechny své zákazníky. Zaznamenali jsme několik ojedinělých zpráv na toto téma. Povrch One S byl laboratorně testován a jeho tvrdost je velmi blízká keramice. I když to je obtížné, neznamená to, že je nemožné ho poškodit. Bez ohledu na to – HTC bere kvalitu velmi vážně, proto poskytne všem zákazníkům okamžitou opravu, a provede drobné změny, aby na tento problém v budoucnu nenarazili.”

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Vypadá to, že stávající majitelé budou pravděpodobně vyzváni k návštěvě obchodu, kde telefon zakoupili, a zařízení jim bude vyměněno podle standardních záručních podmínek.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Zdroj: Android Phone Fans.

 

Komentáře

pRo_lama

pRo_lama

12.4.2012 10:55

Máte chybu pri verzií Androidu. Pokiaľ viem a čo aj viem, tak 4.1 neexistuje. Sú iba verzie 4.0.x. :-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

12.4.2012 11:28

To: pRo_lama
Díky za echo :) Opravil jsem.

tomaskobr.lbc

tomaskobr.lbc

12.4.2012 11:34

Tak tento přístup by měl HTC vydržet a stabu se věrným zákazníkem.

arcadio

arcadio

12.4.2012 11:49

no na mém HTC Desire S se odlupuje úplně stejně. to mě nejvíc na tom telefonu rozladilo. a pak že ono hliníkové tělo přináší plno problémů s wifi a jinými sítěmi. myslel jsem, že One serie je opět plastová, ale kluci se asi nepoučili

Shavel

Shavel

12.4.2012 12:42

Plastovku raděj ne, mám SGS a ten rámeček kolem displeje mám už solidně odloupaný taky :P

ch0rche

ch0rche

12.4.2012 13:51

ja mam plastovy sgs2 a tiez uz je vselikde nacaty, ale aj tak nebudem pouzivat puzdro :-D
ten telefon aj tak ma vydrzat toho 1.5 roka, potom je zrely na vymenu vi na nom bude par skrabancov mi vtedy nema preco vadit.

ErgoProxy

ErgoProxy

12.4.2012 15:12

Shavel: Nechápu co s telefonem děláš, ale já mám první SGS dva roky, pravda, nosím ho v obalu, ale kromě toho, že mi praskl zadní kryt u USB konektoru a musel jsem ho vyměnit, mám telefon nerozpoznatelný od nového…a rozhodně ho nešetřím! Na druhou stranu, mám hodně známých, kterým se loupe jako o závod…pravda ovšem je, že většina z nich na obal kašle a k telefonu se nechová moc hezky…většina těch co obal mají, co znám, má telefon po cca 2 letech stále jako nový.

Mira

Mira

12.4.2012 16:51

Nechapu jak se vam to loupe, mam Incredible S cca pul roku a je porad jako novy zadny skrabanec nic, obal nemam, jen folie pres dis.

Mira

Mira

12.4.2012 17:02

Jinak k tematu, nova technologie, s tou byva problem nez se to doladi, a problemy se obevy az za chodu…

Vasek2015

Vasek2015

12.4.2012 18:13

já mam SGS II a na to že je to plast tak i po tom pomalu skoro roce bez nějakého odlupování a podobně v pohodě drží. Pravda že na zadní straně mem drobnej škrábanec (spadl asi z metru do štěrku) ale není to nic čeho si člověk na první pohled všimne :)(PS: používám pouzdro).

RSS (komentáře k článku)