HTC One Max: vyzyvatel Galaxy Note III se objeví v září

htc_max_co

“Připadají vám vaše kapsy zbytečně velké? Kupte si phablet/tabletofon!” Tímto heslem se patrně začínají řídit snad všichni výrobci mobilních telefonů, kteří na trhu něco znamenají. Samozřejmě mezi nimi nemůže chybět HTC, hodlající využít zájmu uživatelů, který zažehl první Samsung Galaxy Note. Popularita tohoto segmentu v posledních dvou letech totiž vcelku jednoznačně ukázala, že o telefony s velkou obrazovkou je zájem, přestože rozdělily veřejnost na dva tábory – pro jedny jsou tabletofony “už moc velké”, zatímco druzí na “pořádný displej”, jdoucí zpravidla ruku v ruce s delší výdrží baterie, nedají dopustit.

HTC One Max, známý jako prototyp T9, by prý měl co do výkonu překonat stávající vlajkovou loď HTC One. Jeho srdcem pravděpodobně bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, běžící na frekvenci 2,3 GHz. Tímto čipem bude vybaven zatím jediný dosud známý konkurent – Sony Xperia Z Ultra.

Úhlopříčka obrazovky se bude pohybovat kdesi mezi 5,9 a 6,0 palci, zatímco Sony nabídne 6,44″, ale HTC by mělo přijít s vyšší jemností (počítá se s rozlišením 1080p). Další charakteristiky mají obě zařízení prakticky totožné – telefon by měl nabídnout 2 GB operační paměti a 32GB nebo 64GB interní úložiště. Očekává se, že baterie bude mít kapacitu 3 200 mAh nebo vyšší.

Fiktivní srovnání HTC One mini, HTC One a HTC One Max Fiktivní srovnání HTC One mini, HTC One a HTC One Max

Je samozřejmě otázkou, čím bude chtít HTC zaujmout cílovou skupinu. Galaxy Note se nestal fenoménem jen díky velké obrazovce, ale především díky chytrému “peru”/stylusu S-Pen, jež Korejci obohatili o celou řadu systémových “vychytávek”.

Termín představení je zatím obestřen otazníky, nicméně objevují se informace (podle všeho za nimi stojí německý server MobileGeeks.de), že One Max by mohl být veřejně prezentován v průběhu září. Pokud se tato informace zakládá na pravě, patrně by se tak mělo stát v rámci veletrhu IFA v Berlíně. Začíná to vypadat, že nás letos čeká pěkně žhavý podzim plný velkých telefonů.

Co myslíte: má HTC šanci konkurovat v segmentu tabletofonů řadě Galaxy Note, nebo se vrhá do předem prohrané války?

Zdroje: YouHTC, Android Headlines, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)