Honor V8: Sporťák mezi smartphony?

Honor V8 – náhleďák

Již samotné pojmenování modelu, Honor V8, působí dojmem, že půjde o hodně výkonný kousek železa. V8 je totiž také označení silných, spalovacích, osmiválcových motorů s válci uloženými do tvaru písmena V, jež se používají zejména ve sportovních vozech. Nabídne snad podobný výkon jako vozy Porsche nebo Jaguar? Pojďme se na tento malý zázrak z Číny podívat.

Honor V8 oficiálně

Honor V8 byl v úterý oficiálně oznámen jako nástupce loňského Honoru 7. Na první pohled se zdá, že jde o jakési jiné ztělesnění nedávno představeného smartphonu Huawei P9. Nejspíše to bude hlavně tím, že na zadní straně můžeme vidět dvě čočky fotoaparátu značky Leica, přičemž jedna z nich je navržena pro zachycování 360° snímků (přesný způsob pořizování 360° snímků zatím neznáme). Vedle čoček fotoaparátu si pak můžeme všimnout přisvětlovací dvoutónové LED diody a laserového zaostřování. Na zádech pak nejdeme také čtečku otisků prstů, se kterou již má výrobce zkušenosti.

Honor V8 (3)

Přední strana smartphonu je již čistá, bez tlačítek. Na horní straně nalezneme klasicky reproduktor pro hovory, selfie kamerku a běžnou sadu senzorů, včetně proximity.

Honor V8

Honor V8 a jeho hardwarové specifikace

Huawei nasadilo do modelu Honor V8 procesor HiSilicon Kirin 950, kterému asistují 4 GB operační paměti. Úložiště bude dostupné ve dvou variantách, a to 32 GB a 64 GB. S ním ale bude souviset i rozlišení 5,7″ IPS displeje. Vyšší specifikace, tedy varianta s 64 GB úložištěm bude disponovat displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, zatímco 32 GB varianta dostane displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Na důvod tohoto rozdílu se nás neptejte, nemáme totiž nejmenší tušení. Zadní fotoaparát dosáhne na rozlišení 12 Mpx, zatímco ten přední nabídne vašim selfíčkům krásných 8 Mpx. Na pozadí všeho pak bude dupat Android 6.0 Marshmallow s grafickou nadstavbou EMUI ve verzi 4.1.

Honor V8

Honor V8

  • Displej 5,7
  • Procesor HiSilicon Kirin 950
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 12 Mpx
  • Úložiště 32 GB / 64 GB
  • Baterie 3400 mAh

Telefonu pak nechybí ani další důležitá výbava, jako například NFC nebo USB Type-C. Huawei také slibuje, že hned po vybalení z krabice již bude dostupná platební služba Huawei Pay, která pro nás ovšem nic neznamená.

Honor V8 (2)

A jaká bude cenovka?

Varianta s nižšími specifikacemi, tedy 32 GB úložištěm a 1080p displejem se začne prodávat za 352$, tedy přibližně 8400,- Kč (bez klasických českých přirážek). Vyšší varianta s úložištěm o kapacitě 64 GB a QHD displejem pak vyjde na 429$, tedy asi na 10200,- Kč (opět bez přirážky v podobě DPH). Cenovky to nejsou na první pohled špatné, ale pokud si připočítáme nějakou tu korunu navíc, kterou u nás zaplatíme, myslíme si, že konkurenci tu Honor V8 mít bude. Uvidíme ale, jaký bude osobní dojem ze smartphonu.

Zdroj: talkandroid.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)