Android 6.0 Marshmallow dostal nový widget na rozpoznávání hudby

SoundSearch-screenshot

Shazam nebo Soundhound asi většina z vás znát bude. Pokud by se našel někdo, komu jména těchto aplikací nic neříkají, pak vězte, že se jedná o služby, které vám prozradí interpreta a název písničky, která hraje ve vašem okolí. Takovou funkci ovšem zvládne zastat i sám Google. Má na to svou aplikaci Google Sound Search.

Google Sound Search je na první pohled jen obyčejný widget. Ten ale umí kouzlit. Stačí stisknout jeho jediné tlačítko, namířit mikrofon smartphonu na zdroj hudby a za pár vteřin se zvuk analyzuje a vyplivne výsledek. Teď už se vám tedy nemůže stát, že nezjistíte, jak se ta písnička, co hraje v obchoďáku, jmenuje.

Současný widget aplikace Google Sound Search je napsaný ještě v designovém jazyce Holo. Na první pohled tedy do nového Material designu v Androidu Lollipop příliš nezapadne. V posledním preview Androidu 6.0 Marshmallow však widget dostává nový vzhled. Ten je již napsán v designovém jazyce Material design a do celkového prostředí systému skvěle zapadá. Navíc aplikace dává možnost si vybrat ze dvou velikostí. Například velikost 1×1 potěší kdejakého minimalistu.

Redesignem prošla i obrazovka s probíhající analýzou a vyhledáváním zvuku. Zatímco dříve jsme mohli vidět pohybující se křivku přímo ve widgetu, v novém preview se otevře okno vyhledávání Google Now a grafické znázornění zvukové křivky vidíte v něm.

Tato verze zatím není nijak distribuovatelná. Zatím je obsažena pouze v poslední Developer preview Androidu 6.0 Marshmallow. Budeme však hlídat Obchod Play a jakmile bude aktualizace se změněným designem dostupná pro všechny, dáme vám vědět.

Sound Search for Google Play
Sound Search for Google Play

Zdroj: AndroidPolice.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)