Avast Wi-Fi Finder: Surfujte na cestách zdarma a v bezpečí

Avast Wi-Fi Finder-1

Chytrý telefon bez internetového připojení ihned ztrácí svou inteligenci, proto je dnes skoro nezbytné být stále “online”. Vyčerpat datové balíčky českých operátorů je tak snadné, že se často den na cestách mění v hledání volných Wi-Fi sítí. Pojďme si dnes ukázat aplikaci Avast Wi-Fi Finder, která s tím pomůže.

Avast Wi-Fi Finder: Poradí, najde, navede a otestuje

Princip aplikace je prostý – pomůže vám najít nejbližší Wi-Fi síť, ke které se můžete zdarma připojit. Zároveň budete mít informace o tom, jak je síť rychlá, bezpečná a jak ji hodnotí ostatní uživatelé.

Shrňme si nejprve základní funkce aplikace:

  • zobrazí na mapě databázi známých Wi-Fi sítí
  • zobrazí Wi-Fi sítě v okolí přímo podle dostupnosti (signálu) či podle polohy
  • dokáže vás navigovat k vybrané Wi-Fi síti (přesměruje na jinou aplikaci s navigací)
  • zobrazí informaci o bezpečnosti sítě a její rychlosti
  • ukáže hodnocení ostatních uživatelů

Kvalitu aplikace tvoří samotní uživatelé

Databáze Wi-Fi sítí není nic nového a k jejímu přístupu bychom ani nepotřebovali zmíněnou aplikaci. Její výhodou je tedy spíše hodnocení reálných uživatelů, které může snadno rozhodnout, zda se k síti připojit či nikoliv. Jelikož aplikace teprve startuje, je hodnocení sítí poskrovnu. V našem okolí (Praha Prosek) dokonce žádné. Pro smysluplné používání aplikace je tedy zapotřebí, aby ji začal plnohodnotně používat co největší počet uživatelů.

Jak to funguje v praxi?

Pokud jste ve vašem okolí nalezli Wi-Fi síť, která není chráněna heslem, můžete se k ní skrze aplikaci Avast Wi-Fi Finder připojit. Bezprostředně po připojení je vhodné provést test bezpečnosti sítě a její změření rychlosti. Přispíváte tak k testování dané sítě a informacím pro ostatní uživatele. V našem případě, kdy jsme otestovali Wi-Fi sítě poblíž, které ale nebyly zakresleny na mapě, se žádné změny pro ostatní neprojevily. Nejspíše je tedy nutné otestování více uživatelů, aby byla informace vůbec brána v potaz.

Aplikace Avast Wi-Fi Finder ohodnotí rychlost sítě nejprve slovně, lze ale zobrazit i detaily o rychlosti stahování a odesílání. V případě bezpečnosti dostanete v drtivé většině informaci o tom, že nejste chráněni. Je to z toho důvodu, že většina free Wi-Fi nepoužívá šifrování. Úsměvné je, že jsme dostali varování o ochraně soukromí i v případě zaheslované a zabezpečené Wi-Fi. Avast nás nabádá ke stažení další aplikace z vlastní dílny, která by to měla napravit.

Závěr – Avast Wi-Fi Finder

Aplikace Avast Wi-Fi Finder má dobře našlápnuto a dokážeme si představit, že například v Praze bude za nějaký čas velmi dobře použitelná. Bohužel její koncept ji staví před nelehký úkol – přimět uživatele, aby sítě hledali a testovali. V současné době je totiž záznamů málo a až čas prokáže, zda se naučí aplikaci uživatelé používat. Výhodou je ale její cena – je úplně zdarma.

Avast Wi-Fi Finder
Avast Wi-Fi Finder
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)