TOPlist

Google vypíná další aplikaci. Její definitivní konec nastane v květnu

Google Wifi vypnutí

Společnost Google se rozhodla pro vypnutí svého nástroje Google WiFi. Aplikace, která od svého počátku v roce 2019 funguje jako konfigurační a testovací prostředník mezi telefony a routery této americké značky (aktuálně v sérii Nest), dosloužila. Americká společnost o tom začala před pár hodinami informovat uživatele v rámci notifikací. Ke konci se tak řítí další Google nástroj, nicméně jde o logický krok způsobený postupným vývojem ve zmíněném segmentu pod křídly tohoto giganta.

Google Wifi
Google Wifi

Lidé, kteří chtějí stejným (nebo údajně ještě lepším) způsobem routery a WiFi sítě spravovat, musejí přejít do aplikace Google Home. Součástí nového prostředí má být například lepší přehled o síti a routeru, notifikace o připojení zařízení nebo možnost konferenčních hovorů přes Meet a Zoom.

Google Home
Google Home

Uživatelé mají na přechod několik týdnů. Definitivní vypnutí Google WiFi nastane 25 května. Pak už se do ní nepůjde dostat. Je také potřeba počítat s tím, že po přechodu na Google Home bude nutné překonfigurovat jednotlivá zařízení.

Jak jste zvyklí spravovat váš router?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)