Chromecast dostal zajímavý update, který řeší hlasitost a WiFi

Chromecast hlasitost WiFi

Televizní “dongle” Chromecast od Googlu dostává v těchto dnech aktualizaci, která řeší dvě zajímavé vlastnosti tohoto zařízení. Nejde o žádné nové funkce, nýbrž o změny některých základních nastavení. Jedna se týká zvuku, druhá konektivity. Populární Chromecast si nyní dokáže zapamatovat hlasitost, kterou měl před vypnutím, a bude také dostupný i mimo svou základní WiFi síť. Obě tyto novinky oznámil Google na webu s podporou pro toto zařízení. Měly by být aplikovány co nevidět.

Google Chromecast 3 v TV

Nové nastavení pro hlasitost je jen malý detail, ale v podstatě velmi důležitý z hlediska pohodlnosti používání. Pokud byli uživatelé zvyklí vypínat Chromecast nějak výrazněji zeslabený, pravděpodobně jim vadilo, že se vždy spustil se 100% hlasitostí. Teď už to tak nebude a je s podivem, že něco takového zařízení dávno neumělo. Druhá novinka souvisí s aplikací Google Home. Skrze ni je nyní možné ovládat Chromecast (a další zařízení z rodiny Nest) i v případě, že není telefon připojen na stejnou WiFi síť. To je také velmi dobrý posun. Ukládaná hlasitost i osvobození od jedné WiFi jsou věci, které jistě majitelé přístroje Chromecast ocení. Nově recenze na Google Chromecast s Google TV.

Máte Chromecast a vadila vám tato omezení?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)