Sonos přestavil svůj nejlevnější Wifi + Bluetooth reproduktor

Sonos přestavil Bluetooth reproduktor Roam

Sonos je firma proslulá kvalitním audiem. Nutno dodat, že kvalita je často vykoupená cenou produktů. To by se teď mohlo změnit. Sonos přestavil Wifi + Bluetooth reproduktor Roam. Nový reproduktor měří pouhých 16,8 × 6,2 × 6 cm, nabídne vysoce kvalitní zvuk a zajímavé přepínaní mezi ekosystémem dalších Sonos reproduktorů. Co se týče technických parametrů,  Roam nabídne až 10 hodin přehrávání a nabíjení  pomocí USB-C nebo přes bezdrátovou nabíječku. Propojení mezi telefonem bude fungovat skrz Wifi a Sonos aplikaci nebo Bluetooth 5.

Sonos se při výrobě nového reproduktoru snažil pracovat s myšlenkou vlastního ekosystému, a proto budou uživatelé schopni nastavit, co se stane, když s hrajícím reproduktorem přijdou domů. Možnosti jsou dvě –  přepnout hudbu do domácích Sonos reproduktorů nebo nechat Repos dál hrát samostatně. Tudíž žádné přepínání v aplikaci nebo párování. Princip funguje i obráceně, pokud vaše domácí Wi-Fi síť nebude v dosahu, reproduktor se automaticky připojí k telefonu přes Bluetooth.

Další zajímavá vychytávka je podpora hlasového asistenta a samotná aplikace Sonos (Android i iOS), která umožňuje všemožná nastavení reproduktorů. Sonos přestavil Wi-Fi + Bluetooth reproduktor Roam jako druhou možnost oproti minulému modelu Move. Roam je totiž o víc jak polovinu ceny levnější. Bluetooth reproduktor vyjde na 179 € (cca 4 890 Kč ) a na trh by se měl dostat 20. dubna. Údajně půjde i o český trh, sami tedy uvidíme, jestli se Sonos Roam dočkáme.

Sonos
Sonos

Co vás na novém Sonos Roam zaujalo?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)