Žádné kamery, jenom 3 moduly. Nový bezpečnostní systém Hex Home

Origin-Hex-Home-bezpečnostní-systém

Společnost Origin chce konkurovat velkým bezpečnostním systémům a domácím kamerám Její nejnovější nabídka – Hex Home spoléhá pouze na dva kusy hardwaru: Hex Command (modul, který položíte např. na stůl) a Hex Sense (zásuvný modul na stěnu). Hex Command je centrem systému, zatímco zásuvné zařízení Hex Sense má zabudovanou sirénu a monitoruje pohyb. V případě většího prostoru doporučuje Origin dokoupit druhý Hex Sense. Origin říká, že jeden Hex Command a dva Hex Sense moduly by měly pokrývat až 1 500 čtverečních stop (okolo 450 metrů čtverečních). No a jak bezpečnostní systém Origin Hex Home funguje?

Bezpečnostní-systém-bez-kamer-Origin-Hex-Home

Bezpečnostní systém Origin Hex Home používá Wi-Fi vlny k detekci pohybu v celém domě. Když se lidé nebo domácí mazlíčci pohybují Wi-Fi vlnami, vlny se od nich odrážejí a nebo se o lámou a ohýbají. Systém Hex Home následně vypočítá, jak se vlny mění, a informuje uživatele, když je detekován pohyb. Uživatelé se, ale rozhodně nemusí bát falešných poplachů, způsobených pohybem domácích mazlíčků. Hex Home nabízí 10 digitálně nastavitelných úrovní citlivosti navržených k eliminování falešných poplachů. V případě skutečného poplachu se ozve siréna o hlasitosti 73 decibelech.

Origin-nový-systém-bezpečnsosti-Wifi-vlnění

Samotná instalace Hex Home je založená na jednoduchosti, vyžaduje jenom tři kroky. Stáhnout aplikaci Hex, připojit napájecí adaptér Hex Command a zapojit Hex Sense do zdi. Následně se připojíte k vaší Wi-Fi síti a bezpečnostní systém Origin Hex Home nastavíte. Hex Home bude k dispozici na jaře 2021 od 179,99 $ (cca 3900 Kč).

Hex Home: Redefining Home Security

Hex Home: Redefining Home Security

Zamyšlení redakce: Do popředí se stále dostává otázka, jaký vliv má Wi-Fi záření na naše tělo. Mnoho studií poukazuje na neškodnost, zatímco jiné spojují Wi-Fi záření s nespavostí, snížením mozkových buněk nebo dokonce rakovinou. Šikovná zařízení Hex Sense a Hex Command mohou teoreticky nahradit část chytrých kamer nebo posílit bezpečnostní systémy. Na druhou stranu je celý Hex Home 24 hodin každý den napojený na vaši Wi-Fi síť.

Jaké bezpečnostní zařízení byste používali vy?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)