Asistent Bixby nebude při vydání Galaxy S8 podporovat ovládání hlasem. Proč?

Asistent bixby

Už od oficiálního oznámení víme, že asistent Bixby nebude dostupný ihned ve všech oblastech najednou. Podporovat se bude pouze angličtina a korejština. Na další jazyky si budeme muset počkat, a jak to vypadá, není to jediný ústupek.

Asistent Bixby nebude z počátku podporovat hlasové ovládání

Samsung v prohlášení pro server VentureBeat potvrdil to, že funkce hlasového ovládání pro asistenta Bixby nebude dostupná při začátku prodeje telefonu. Například v USA přijde až později na jaře, co se týče dalších oblastí, tak u těch prozatím nevíme. Podle spekulací deníku The Wall Street Journal, se hlasové ovládání odkládá kvůli tomu, že anglická verze je proti té korejské zalagovaná a je znatelně pomalejší.

Funkce Vision, Home nebo připomínky však fungovat budou ihned po vydání telefonů. Nicméně i tak je to škoda, Bixby se nebude dát ihned porovnat s Google Assistant, Siri a Cortanou. Na druhou stranu je lepší odložit vydání nové funkce, než ji mít v telefonu od začátku, ale ne stoprocentně připravenou.

My už Samsung Galaxy S8 testujeme a určitě se v recenzi zaměříme i na Bixbyho, i když je zatím v hodně omezené verzi. Později se ale k němu určitě vrátíme, až bude dostupný s hlasovým ovládáním, abychom ho mohli řádně srovnat s konkurencí.

Myslíte si, že Bixby dokáže překonat konkurenční asistenty?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)