Andy Rubin a multitouch v Androidu

No Image-02

 

CEO systému Androidu, Andy Rubin, poskytl při příležitosti technologické výstavy CES 2010 v Las Vegas krátký rozhovor redaktorům z Engadget.com. Rozhovor se týkal především multitouch ovládání systému Android. Reagoval tak na fakt, že nejnovější komunikátor s OS Android, shodou okolností první Google Phone (Nexus One), tuto vlastnost “multidoteku” nemá.

Jeho odpověď na otázku, proč se multitouch vyhýbá pouze americkému kontinentu (narážka na to, že například evropská verze Motoroly Droid, Milestone, multitouch narozdíl od US verze má) byla:

“Není to žádné spiknutí Amerika vs ostatní kontinenty. Je to rozhodnutí kvůli modelu OEM. Já osobně ovládání více prsty rád nemám, ale opakuji, není to žádné spiknutí proti americkým zákazníkům.”

CEO systému Android - Andy Rubin

Redaktor se Andyho zřejmě ptal i z toho důvodu, jelikož některé informace naznačují, že evropská verze Nexus One (pravděpodobně nabízená Vodafonem – možná pod značkou HTC) by multitouch mít měla. Jak to s Nexus One bude na evropském kontinentě se stále neví, přesto ale více a více informací naznačuje tomu, že Nexus One jako takový (americká verze) se v Evropě neobjeví. Snad ale ošizeni nebudeme.

Zdroj: Engadget.com

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)