Xperia Z2 vs Galaxy Note 3 – porovnání displejů

sony z2-320

Sony se u své loňské vlajkové lodi Xperia Z1 potýkala s velmi špatným podáním barev nebo špatnými pozorovacími úhly, a tak samozřejmě musela přistoupit k nějakému razantnějšímu řešení, které by tento nedostatek napravil a posunul zobrazovací panely Sony o kus dopředu.

Sony Xperia Z2

Řešení dorazilo s příchodem Sony Xperie Z1 Compact, který již disponuje IPS displejem. Sony však IPS displej vyladilo ještě o něco více, a tak Z2 přináší kvalitní IPS panel, oproti loňskému modelu Xperia Z1 s typem displeje VA. Ačkoliv se Sony chlubilo technologiemi, jako jsou Mobile BRAVIA Engine nebo Triluminos, obraz Z1 byl stále špatný bez ohledu na FullHD rozlišení.

Xperia-Z2-display_2

Xperia Z2 se ale na videu může porovnávat i s Galaxy Note 3, který využívá Super AMOLED displeje a patří mezi telefony, které mají jeden z nejlepších pozorovacích úhlu a podání barev. Technologie Triluminos zůstala i tentokrát. Pokud se podíváte na video, můžete si všimnout, že displej Sony Xperia Z2 je mnohem barevnější a živější, než je tomu u Note 3. Za mě osobně je mi někdy ale dynamický obraz proti srsti a to platí zde i u tohoto videa. Zdá se, že Note 3 podává barvy daleko realističtěji, než-li Xperia Z2, která vsází pouze na dynamiku a sytost barev, což je ne vždy dobře. Stále však platí to, že oproti svému předchůdci doznala Sony Xperia Z2 výrazného vylepšení v oblasti displeje.

ايهما افضل بالالوان ؟ جالكسي نوت 3 او اكسبيريا زي 2

ايهما افضل بالالوان ؟  جالكسي نوت 3 او اكسبيريا زي 2

[katalog post_id=”221609″ type=”badge”]

Zdroj: phonearena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (58)