WiFileaks aneb zmapujme české Wi-Fi sítě

WiFileaks android

Před pár dny jsem objevil zajímavý projekt Jakuba Čížka s názvem WifiLeaks. Cílem projektu je vytvořit databázi Wi-Fi sítí v České Republice, podívat se, jaké se u nás nejčastěji používá zabezpečení, kde je výskyt Wi-Fi sítí nejhustší a kde naopak na žádnou nenarazíte.

A jak to vlastně funguje? Do svého smartphonu vybaveného systémem Android si nainstalujete aplikaci, kterou najdete na webu www.wifileaks.cz (12. 1. 2012 aplikace zatím není na Marketu) a jednoduše spustíte. Wifileaks bude využívat Váš GPS a Wi-Fi modul a bude zaznamenávat všechny sítě, na které narazíte po cestě domů, do školy, nebo do práce. Tady musím upozornit na jednu věc, než stisknete tlačítko “Spustit zaměřování Wi-Fi sítí”, doporučuji mít Váš mobil plně nabitý. Spuštěný GPS modul s Wi-Fi modulem, který pořád hledá sítě, je velký žrout, a na mém HTC Desire HD procenta zbývajícího stavu akumulátoru mizela před očima.

Po mém používání zhruba 15 km jízdy autem na venkově, jsem do databáze přidal 60 nových sítí a 31 jsem jich aktualizoval. Situace ve městě bude určitě o hodně lepší. Nasbírané informace o Wi-Fi sítích se neodesílají hned, takže se nemusíte bát o Váš FUP. Až zaměřování dokončíte, stačí přijít k Vaší Wi-Fi síti a data odeslat na server, kde se dále zpracují. Z SD karty se vyprázdní databáze a jste připraveni na další “lov”.

K čemu je to dobré? Dovolím si citovat slova autora aplikace “Zjistíme, jaké nejtypičtější zabezpečení Wi-Fi používáme, kde je podobných sítí nejvíce, jak se zpravidla jmenují a nakonec se pomocí nich budeme moci i navigovat stejným způsobem, jako to dělá Google” – Jakub Čížek.

Takže jak začít? Stáhněte si aplikaci do svého smartphonu, zaregistrujte se a pak můžete začít sbírat sítě kolem Vás. Čím více nás bude, tím lépe.

Poznámka redakce:
Vzhledem k tomu, že autor této aplikace nikde neuvádí, jaká data jsou pomocí této aplikace shromažďována a jak je s nimi nakládáno, je používání tohoto programu na vlastní nebezpečí.
Jak se díváte Vy na užitečnost tohoto programu?

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)