VLC pro Android konečně v “ostré” verzi, beta končí

vlc-player1

Není pochyb, že přehrávač VLC patří nyní mezi nejoblíbenější aplikace pro přehrávání videa na platformách pro počítače. Svou cestu si ale našel i do mobilních zařízení s Androidem. Je to přibližně dva roky, co vstoupilo VLC pro Android do zkušební fáze a oficiálně se objevilo ke stažení na Google Play. V ten moment nejspíše nikdo netušil, že vydání verze 1.0 přijde až po takové době. Každopádně vstup do “ostré” fáze je velmi dobrou zprávou pro všechny uživatele, neboť se zdá, že autoři jsou konečně se svým produktem spokojení natolik, aby jej již nemuseli pokládat za zkušební produkt.

VLC pro Android

Nová verze 1.0 přináší opravu chyb v Androidu 5.0 a u procesorů ARMv8. Co VLC dnes všechno zvládne? Hlavní předností je schopnost přehrát velké množství formátů, použití hardwarové akcelerace, streamování videí, přehrávání DVD, podpora souborů s více zvukovými stopami a titulky, podpora gest a další. VLC pro Android je samozřejmě k dispozici zcela zdarma.

VLC for Android beta
VLC for Android beta

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)