Unikly technické specifikace Samsungu Galaxy Note II

unpacked2012

Kolem Samsungu Galaxy Note II koluje řada spekulací a drbů, svědčících o velkém očekávání mezi odbornou i laickou veřejostí. Zatím poslední olej do ohně přilily korejské noviny, jež zveřejnily mnohé z údaných technických parametrů nástupce Galaxy Note, který bude s největší pravděpodobností představen zítra v Berlíně. Zásadní informací je například skutečnost, že operačním systémem nebude Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ale nejnovější 4.1 Jelly Bean. Pojďme si specifikaci projít v bodech a porovnejme ji se stávajícím modelem.

Korejské noviny zveřejnily údajné technické parametry nástupce Galaxy Note

Korejské noviny zveřejnily údajné technické parametry nástupce Galaxy Note

  • Displej: 5,5″ s rozlišením 1280 x 720, SAMOLED (5,3″,1280 x 800, SAMOLED)
  • Procesor:  čtyřjádrový Samsung Exynos 4412 na 1,4 GHz (dvoujádrový Samsung Exynos 4210 na 1,4 GHz)
  • Fotoaparát: 8 Mpx (8 Mpx)
  • Interní paměť: 16/32 GB (16 GB)
  • Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean (Android 2.3 Gingerbread)

Jde tedy spíše o evoluci než převratnou revoluci. Přesto by za předpokladu, že zařízení bude mít stejnou nebo menší tloušťku a větší výdrž baterie, mohlo jít o vcelku zajímavý kousek. Počítáme s řadou softwarových vylepšení, jako v případě Galaxy S III – tedy například s přehráváním videa v plovoucím okně, nezhasínáním podsvětlení displeje, pokud se na něj díváte, nebo ovládáním stylusem S-Pen.

Spekuluje se také o použití flexibilního displeje, který by měl dovolit menší tloušťku telefonu a/nebo jeho prohnutí. Původně relativně ostré rohy by v novém modelu měly být oblejší, jak tomu je u Galaxy S III. Hovoří se také o více barevných variantách. Potvrdí-li se údaje o rozlišení obrazovky, pak tento parametr bude spíše zklamáním. Jak to bude doopravdy se patrně dozvíme již zítra v 19:00 v rámci tiskové konference Unpacked 2012.

Zdroje: AndroidSPIN, SlashGear, Droid Life, SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)