Unikly specifikace a fotografie Samsung Galaxy S5 – IP67, otisky prstů a mnoho dalšího

gsmarena_006

Akce Samsung Unpacked 2014, na které má být ve španělské Barceloně představen nový model Samsung Galaxy S5, se blíží přímo mílovými kroky. Nyní však na veřejnost unikly specifikace a kvalitní fotografie připravovaného telefonu. Pojďme se na ně společně podívat.

gsmarena_006

První novinkou je snímač otisků prstů, který je zabudovaný v hardwarovém domovském tlačítku. Toho se však nebude stačit pouze dotknout, ale budete po něm muset přejet prstem. Tento snímač půjde využít nejen k odemknutí samotného telefonu, ale například i k autorizaci platby prostřednictvím PayPal.

S5 otisky

Další velmi lákavou novinkou je certifikace IP67, která garantuje odolnost vůči prachu a vodě. To však není vše, pod fotoaparátem se nachází speciální senzor, který dokáže po přiložení prstu změřit váš tep.

Galaxy S5 - 3

Telefon je o nějaký ten kus větší než jeho předchůdce, pravděpodobně také kvůli odolnosti vůči prachu a vodě. Zadní kryt se nepodobá žádnému předchozímu modelu.

Galaxy S5

Pojďme se ale podívat na uniklé specifikace:

  • Displej: 5palcový SuperAMOLED s rozlišením 1080p
  • Fotoaparát: 16 MPx s možností natočit 4K video
  • Konektivita: USB 3.0, LTE s download booster
  • OS: Android 4.4 KitKat

Více se dozvíme ve 20:00, kdy proběhne tisková konference Samsungu.

Co říkáte na pravděpodobné specifikace a novinky?

Zdroj: GSM Arena

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)