uleFone Be Pro: čínský LTE smartphone s čistým Androidem 5.0

ulefone be pro titul

UleFone, další z nepřeberné záplavy čínských výrobců smartphonů, stavících své podnikání na dostupných telefonech nabízejících obstojnou výbavu, před nedávnem uvedl na trh svůj nový vlajkový model. Telefon, jehož celý název zní, uleFone Be Pro láká své zákazníky na kombinaci dostatečně výkonného hardwaru, čistého Androidu 5.0 Lollipop a pochopitelně nízké ceny.

Be Pro se vzhledem čelní strany nápadně podobá čínskému bestselleru OnePlus One. Záda uleFone jsou sice designována jinak než v případě OPO, ovšem stejně jako OPO se i Be Pro nabízí v černém, pískovcovém provedení. Telefonu dodává potřebný výkon 64bitový procesor od MediaTeku – MT6732 se čtyřmi jádry Cortex A-53, taktovanými na frekvenci 1,5 GHz. Plynulý běh i náročnějších 3D her zajistí grafický čip Mali T760. Této dvojici pak sekundují 2 GB operační paměti RAM. Interní paměť má kapacitu 16 GB a je rozšířitelná o microSD paměťové karty. Výkon této sestavy dokazuje například skóre v AnTuTu přesahující 32 tisíc bodů. To je hodnota, za jakou by se nemusely stydět ani telefony, svou cenou spadající do střední třídy. Rozměrný, 5,5palcový IPS OGS displej nabízí pouze HD (1280 x 720 px) rozlišení. Spoustu zákazníků z ČR zajisté potěší také podpora LTE na většině českých frekvencí. Smůlu ovšem mají zákazníci Vodafone, jelikož chybí podpora LTE na frekvenci 900 MHz. Telefon nabízí podporu dvou SIM, ovšem v režimu DualSIM Standby a pouze primární SIM může přistupovat na internet skrze 3G / LTE. Slibně znějí i parametry fotoaparátu, ten totiž nabídne techniku od Sony, rozlišení 13 MPx a clonu f/2.2 a dokonce zvládne zaznamenávat video při až 60 FPS, výrobce však neuvádí, zda je této snímkovací frekvence dosaženo i při maximálním možném – FullHD – rozlišení videa. Přední kamerka disponuje nadprůměrnými 8 Megapixely. Baterie má kapacitu 2600 mAh. Celkové rozměry telefonu jsou 157 x 77,8 x 8,8 mm a hmotnost činí 160 g.

ulefone be pro

Mnoho uživatelů by uleFone Be Pro mohl nalákat na nejnovější Android 5.0 Lollipop ve své nejčistší podobě, bez jakékoli nadstavby. Ten sice společnost u svého modelu na oficiálním webu již propaguje, nicméně zatím na ní stále pilně pracuje a telefon tak ke svým zákazníkům zatím doráží se starším Androidem 4.4 KitKat.

UleFone Be Pro je již u mezinárodních obchodníků v prodeji a to za cenu 170 $, což při současném kurzu znamená přibližně 4200 Kč.

ulefone be pro lollipop

Co na uleFone Be Pro říkáte?

Zdroje: GizChina.com, uleFone.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)