Pařba na víkend – tipy na Android hry 243: Bohové Říma, retro RPG a další

gods of rome android hry halvni

Jako první dnes zavítáme do světa Meme, a to v legračním logickém titulu Troll Quest Video. Následují graficky propracované souboje bohů ve hře Gods of Rome. Třetím tipem je nový díl oblíbené série Cut The Rope. Předposledním titulem je návykové RPG s retro grafickým zpracováním – Timing Hero. Na závěr se budete snažit dosáhnout absolutní harmonie v logické hře Maestria. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Troll Quest Video

Na úvod si dnes představíme logický point-and-click titul, který je postavený na vtipných Meme videích, v nichž budete přicházet na správné řešení. V každém levelu vás čeká zapeklitá hádanka, jejíž řešení mnohdy představuje provedení několika kroků v určité posloupnosti. Dohromady před vámi stojí přes 40 unikátních hádanek, které vás nejen pobaví, ale rovněž i aktivují vaše mozkové závity na plné obrátky. Pokud si při hraní nebudete vědět rady, můžete využít herního rádce, jenž vám prozradí následující správný krok. Těchto rad máte zpočátku k dispozici 5. Pokud je vyčerpáte, jedinou možností jejich obnovy je odemknutí hry za zhruba 60 Kč.

Troll Face Quest: Video Memes
Troll Face Quest: Video Memes

Gods of Rome

Bohové Říma se vrací, aby si to rozdali v soubojích na život a na smrt. V této akční bojovce s luxusním grafickým zpracováním budete velet týmu těch nejznámějších válečníků historie. Hra nabídne jednoduché a intuitivní ovládání prostřednictvím nejrůznějších gest. V soubojích se vám za uštědřené údery načítá speciální síla, již lze při plném nabití využít. Gods of Rome je velmi dynamický titul, který klade poměrně vysoké nároky na vaše reflexy, především při uhýbání či blokování úderů protivníka. Na první pohled vás na hře zaujme její propracované grafické zpracování a animace. Když už budete mít něco odehráno, můžete své síly poměřit v PvP soubojích s ostatními hráči online.

Gods of Rome
Gods of Rome

Cut the Rope: Magic

Série Cut The Rope je na OS Android velmi oblíbená, což dokazuje celkový počet stažení všech dílů, který dosahuje úctyhodných 750 000 000. I proto bylo zřejmé, že si společnost Zeptolab dá při tvorbě nového dílu opravdu záležet. Novinka kromě nových mechanismů přináší mnohem líbivější grafické zpracování, než na jaké jsme byli u série Cut the Rope doposud zvyklí. Mezi další zajímavé herní prvky patří například 5 způsobů transformace do kouzelných příšerek. Tyto proměny je nutné využívat k tomu, aby se vám v každém kole podařilo nakrmit roztomilou příšerku. Nově také přibyly propracované souboje s bossy a spousta zajímavých odemykatelných prvků.

Cut the Rope: Magic
Cut the Rope: Magic

Timing Hero

Timing hero je velmi návykové RPG s retro grafickým zpracováním. Hra je postavena na real-time soubojích s protivníky, během kterých je nutné poznat směr protivníkova útoku a podle toho správně zareagovat (při uhýbání). V každé sekci na vás čeká několik základních protivníků a boss. Za úspěšnou likvidaci příšer získáváte kredity, které po vaší smrti investujete do vylepšování vašich atribut. Když se vám podaří zabít bosse, odemknou se vám nové třídy bojovníků. Timing Hero je jedna z her, od které je velmi náročné se odtrhnout, a to i přes její nenáročné grafické zpracování.

Timing Hero: Retro Action RPG
Timing Hero: Retro Action RPG

Maestria

Na závěr si představíme velmi zdařilou logickou hru Maestria. Úkolem hry je zajistit, aby se ve všech osmi kouzelných světech zachovala harmonie. Jakým způsobem to vaše hlavní hrdinka zajistí? V každém levelu jsou různě rozmístěny zvony, jež musíte ve správném pořadí rozeznít. V počátcích hry budete pohybovat pouze hlavní hrdinkou, a to takovým způsobem, aby při aktivaci její kouzelné hůlky začaly hrát zvony v takovém pořadí, jaké vám hra na počátku každého levelu zadá. Později budete muset manipulovat nejen s hlavní hrdinkou, ale také se samotnými zvony. Pouze správným rozmístěním všech herních prvků pak docílíte požadované harmonie.

Maestria
Maestria

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)