Telefony Nokia X a Nokia X+ s Androidem oficiálně (aktualizováno o model XL)

nokia featured

Konec všem spekulacím. Nokia s Androidem je dnešním dnem skutečností. Před chvílí byly na MWC 2014 představeny dvě Nokie – Nokia X a Nokia X+, které pohání operační systém Android. Oba telefony se řadí spíše do low-end sekce (Nokia X+ ovšem nabídne lepší hardwarové specifikace a slot pro microSD kartu) a mají 4″ displej. I když se o chod obou telefonů stará operační systém Android, není zde žádná provázanost se službami od Googlu. Místo Google aplikací budou v Nokii nainstalované Nokia mapy, Outlook, Microsoft OneDrive a také aplikace pro volání – Skype. Stephen Elop, který prezentaci vedl, naznačil, že Android vývojáři můžou své aplikace velmi jednoduchým způsobem přesunout do Nokia Store. Uživatelské prostředí Androidu v Nokii připomíná spíše klasické dlaždice z Windows Phone, které lze libovolně zvětšovat/zmenšovat nebo prohazovat jejich pozice. Parametry obou Nokií jsou vesměs stejné, jak už ale bylo jednou řečeno, model X+ nabídne o něco lepší specifikace, konkrétně se jedná o hodnotu paměti RAM – 768 MB. Základní model, tedy Nokia X nabídne jen 512 MB RAM. O zbylých parametrech se můžete dočíst níže.

nokia x5

Parametry 

  • 4″ IPS LCD displej s rozlišením WVGA (800 x 480 px).
  • 2-jádrový procesor s frekvencí 1 GHz – Snapdragon S4.
  • Vnitřní paměť s kapacitou 4 GB a možností rozšíření microSD kartou.
  • 3 MPx fotoaparát bez autofocusu a blesku.
  • Baterie s kapacitou 1500 mAh.
  • DualSIM.

Cena Nokie X byla stanovena na 89 EUR, zatímco výkonnější X+ za 99 EUR a do prodeje by se měly dostat začátkem druhého čtvrtletí 2014.

Nokia dnes také představila 5-palcový, Androidem poháněný, telefon – Nokia XL. Jeho parametry se od prvních dvou modelů příliš neliší. Nabídne totožné parametry jako Nokia X+ s rozdílem 5″ displeje s rozlišením 800 x 480 pixelů, 2000 mAh baterie, 5 Mpx fotoaparátem a přední kamerou (model X a X+ přední fotoaparát nemají). Cena Nokie XL je stanovena na 109 EUR.

nokia XL

nokia xl 2

Další fotografie přímo z MWC 2014 v Barceloně

nokia X

nokia 3

nokia 1

nokia x10

nokia x12

Videopohled nové Nokie

http://youtu.be/oUCEN-XvC7g

Chcete informace z první ruky? Sledujte nás na sociálních sítích. Nejrychlejší informace z MWC 2014!
Facebook
Google+
Twitter

Zdroj: MWC 2014 prezentace

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)