Nokia chystá zajímavý gamepad pro Android (TV). Nechybí mu tlačítko pro vyvolání Google Asistenta

Nokia android tv ovladač herní

Hledáte levný a zároveň kvalitní gamepad? Pak si ještě nějakou dobu počkejte. Na trh totiž brzy zamíří Nokia Game Controller GC5000, který bude možné spárovat s jakýmkoliv zařízením běžícím na Androidu, tedy telefony, tablety i televizory.

Jedná se o vůbec první ovladač značky Nokia, který láká na velmi solidní parametry. Na jedno nabití vydrží až 14 hodin, což je snad na jednu partičku více než dostatečná doba. Pokud by náhodou došla, můžete jej nabít skrz USB-C konektor do plna asi za dvě hodinky. Nelze si nevšimnout tlačítka pro vyvolání Google Asistenta, díky kterému můžete snadno vyhledávat hry, procházet menu nebo se ho ptát na jakékoliv dotazy, na které jste zvyklí.

Ovladač je vybaven haptickou odezvou a nechybí mu ani šestiosý gyroskop. Někteří prodejci jej už začali nabízet a to za cenu 52,90 EUR, což je asi 1 200 korun. V tuto chvíli ale nemáme o dostupnosti žádné oficiální informace.

Jaký gamepad používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)