TOPlist

„Nerozbitná Nokia“ je stále pojem. Dokazuje to novinka XR21

Nokia XR21 odolný telefon mobil představení parametry

Společnost HMD Global představila nový „drsný“ telefon Nokia XR21. Mezi jeho největší lákadla má patřit certifikace odolnosti a dvoudenní výdrži baterie s kapacitou 4 800 mAh. Přímo výrobce označuje tuto novinku, která se vyrovná s pády, prachem i vodou, za ekvivalent legendární Nokie 3310.

„Certifikace MIL-STD-810H zaručuje zvládnutí pádu z 1,8 metrů, ponoření do hloubky 1,5 metrů po dobu až jedné hodiny a odolnost proti stříkající vodě o tlaku až 100 barů (vyšší hodnota než tlak při roztržení hadic hasičů) s teplotou 80 °C. Telefon nerozhází ani vysoké teploty, hravě zvládne fungovat od -20°C. do +55°C a disponuje také certifikacemi IP68 a IP69K,“ popisuje HMD v tiskové zprávě.

Jak jsou na tom klasické parametry? Hlavní fotoaparát má rozlišení 64 MPx, ultra širokoúhlý 8 MPx a přední snímač 16 MPx. O výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, kterému sekundují 6GB RAM a 128GB úložiště. Displej má úhlopříčku 6,49 palce, rozlišení 1 080 x 2 400 pixelů, frekvenci 120 Hz a jde o IPS LCD panel. Čtečka otisků prstů je v zapínacím tlačítku, k dispozici jsou i dvě programovatelná tlačítka, 5G konektivita nebo hlasité stereo reproduktory.

Nokia XR21 odolný mobil telefon novinka parametry voda

Pod značkou Nokia jde o celkem zajímavý mobil, nicméně v konkurenci jiných odolných či podobně výkonných telefonů bude muset o pozornost hodně zabojovat. O osudu modelu Nokia XR21 hodně rozhodne cena, která zatím nebyla zveřejněna.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kdy jste naposledy měli mobil Nokia?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)