Telefónica, GE Money Bank a MasterCard spouští NFC platby

GEMB_NFC_4

Příchod technologie NFC do mobilních telefonů znamenal možnost použít svůj přístroj jako bezkontaktní platební kartu. Na tuto možnost jsme si sice museli nějaký ten pátek od vydání prvního přístroje s NFC počkat, ale letošní rok je ve znamení rozšíření tohoto způsobu placení. Telefónica O2 ve spolupráci s GE Money Bank a MasterCard spustila 29. ledna NFC platby přes mobilní telefon. Co je k tomu potřeba? Každý zákazník GE Money Bank si může o tuto vymoženost zažádat na libovolné pobočce, stejně tak musí uživatel vlastnit speciální SIM kartu od O2 s aktivovaným datovým tarifem a jeden ze tří certifikovaných mobilních telefonů (Samsung Galaxy Note II, Galaxy S III a Ace II). V případě platby nad 500 Kč je každý uživatel vyzván k zadání kontrolního PINu, který by měl zabránit většímu odlivu peněz při krádeži telefonu. Stejně tak zůstává, že tento způsob placení lze použít jen u speciálních terminálů s podporou NFC.

crop-325721-50f92d73f3439-platba-nfc

Jako první ze všech operátorů nabízíme mobilní platby prostřednictvím technologie NFC. Ve spolupráci s GE Money Bank nyní spouštíme éru masového placení mobilním telefonem,” říká Jiří Vítek, manažer pro bezkontaktní platby společnosti Telefónica Czech Republic. “Protože jde o novou technologii, přichystali jsme pro zákazníky nové webové stránky www.kartavmobilu.cz kde si mohou přečíst novinky ze světa NFC služeb, dozví se, jak nové technologie fungují a budou mít k dispozici i podrobné návody k jednotlivým NFC aplikacím,” dodal Jiří Vítek.

29. ledna 2013 vstupujeme do nové éry placení mobilními telefony. Od tohoto dne nabízíme jako první česká banka NFC platební karty v mobilu bez omezení všem klientům,” říká Ondřej Hájek, projektový manažer GE Money Bank. “Krátce po představení PayPass platebních nálepek jde o další novinku v placení, se kterou přicházíme. Naši klienti si z obou technologií mohou vybrat tu, která jim lépe vyhovuje, případně využívat oba dva typy bezkontaktních plateb. Karta v mobilu má navíc výhodu, že její uživatel má své výdaje okamžitě pod kontrolou přímo v telefonu,” doplňuje Ondřej Hájek.

Mobilní platby prostřednictvím NFC technologie se již v blízké době stanou každodenní skutečností. Rozšiřování této technologie nahrává to, že většina nově prodaných telefonů jsou tzv. chytré mobily a roste zároveň nabídka telefonů podporujících NFC,” uvádí Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Více informací naleznete na www.kartavmobilu.cz.

zdroj: telefonica.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)