TOPlist

Huawei mobily bez Google služeb už v ČR umí NFC platby. Je v tom ale háček

huawei-honor-cr-nfc-platby-sodexo

Jak pravděpodobně víte, poslední telefony Huawei a dceřiné značky Honor nedisponují mobilními službami Google. To mimo jiné znamená, že je jim zapovězeno zprostředkování platebního nástroje Google Pay. Čínská firma má vlastní Huawei Pay, ale domluva s českými bankami je v nedohlednu. Takže si u nás musíme nechat na mobilní platby přes NFC moduly v těchto přístrojích zajít chuť. Nebo ne? Vlastně to nyní jde, jen v trochu omezení podobě. V Huawei obchodu s aplikacemi AppGallery se nyní objevila novinka jménem Sodexo Mobilní platba, která umí NFC pro platby využít i v ČR.

Huawei ČR NFC platby Sodexo

Jak název napovídá, aplikace má na starosti platby z účtu, který je spojen se službou známého vydavatele stravenek. Zájemce o NFC platby přes Huawei nebo Honor přístroje v ČR musí mít Sodexo kartu. Aplikace Sodexo Mobilní platba je žhavou novinkou v AppGallery. Je to první aplikace, která umožňuje platby pomocí smartphonu u všech modelů Huawei a Honor bez Google služeb podporující funkci NFC. V této aplikaci je možné kartu zaregistrovat, ve speciálním nástroji ‍‍Sodexo Osobní účet jsou pak dostupná pokročilá správa nastavení.

Využijete tuto možnost NFC placení?

Zdroj: Honor

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)