NFC platby z Xiaomi Mi Band 4 míří na západ do Evropy. Kde teď fungují?

Xiaomi Mi Band 4 NFC platby Ukrajina Bělorusko

NFC platby chytrými hodinkami a náramky. Jedna z věcí, která majitele těchto zařízení a případné nové zájemce o ně hodně zajímá. Například notoricky známé a extrémně populární náramky od Xiaomi v sobě mají NFC modul v generacích 3, 4 i 5. Platební možnosti jsou ale regionálně omezené a donedávna se striktně týkaly i Číny. První vlaštovkou zahraničního zpřístupnění NFC plateb bylo Rusko, na jehož trhu už fungují skrze náramek Mi Band 4. Teď se oficiálně přidávají další dvě evropské země západním směrem. NFC platby skrze Xiaomi Mi Band 4 nyní fungují na Ukrajině a v Bělorusku.

Xiaomi Mi Band 5 NFC

V obou zmíněných zemích toho dokázalo Xiaomi docílit díky partnerství s MasterCard. Aby tedy bylo možné platby provádět, uživatelé musejí mít nejen NFC variantu náramku, ale také kartu tohoto známého vydavatele. O dalším rozšiřování platebních možností přes Mi Band náramky se nic neví. Pátá generace například vůbec nevyrazila mimo Čínu v NFC verzi. Nově funkční NFC platby přes Xiaomi Mi Band 4 v Bělorusku a na Ukrajině dávají ale tušit, že se věci hýbou správným směrem. Tím myslíme nejen západ, ale také obecnou snahu čínské firmy funkci rozšiřovat dál.

Jak moc je pro vás v náramku důležité NFC placení?

Zdroj: Tizenhelp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)