Na “Shellce” už nemusíte při placení vytahovat peníze či kartu. Stačí mobil

Shell mobilní platba

Nabíráte palivo na čerpacích stanicích Shell? Pokud ano, máme pro vás super zprávu. Pokud ne, třeba kvůli ní uděláte alespoň jednou výjimku. Většina benzinek společnosti Shell nyní podporuje bezkontaktní placení skrze stejnojmennou aplikaci. Mobilní platba Shell SmartPay je vhodná pro všechny, kteří chtějí natankovat rychle, bezpečně a pohodlně. Navíc při využití služeb venkovní obsluhy nemusí řidiči po celou dobu své návštěvy čerpací stanice vystoupit z auta.

Jak placení reálně probíhá? Stačí pouze, když zákazník po spuštění mobilní platby v aplikaci na čerpací stanici zadá číslo stojanu a maximální částku pro tankování. Po autorizaci může ihned zahájit tankování. V případě, že využije služeb venkovní obsluhy, nemusí při tankování vystoupit ze svého auta. Platba je dostupná přes Apple Pay, Google Pay, Pay Pal nebo platební kartu, která se spáruje s aplikací Shell.

Shell SmartPay

Firemní zákazníci mají možnost platit prostřednictvím palivové karty. Česká republika a Slovensko jsou po Velké Británii, Nizozemí a Německu čtvrtou, resp. pátou zemí na světě, ve které je v aplikaci Shell nyní mobilní platba za palivo dostupná.

Mobilní platba Shell v praxi:

  1. Otevřete aplikaci Shell.
  2. Klikněte na „Mobilní platba“ na domovské stránce.
  3. Odsouhlaste bezpečnostní pokyny.
  4. Aplikace pozná, na které čerpací stanici Shell se nacházíte. Je však nezbytné mít zapnuté v telefonu sdílení polohy.
  5. Zadejte číslo stojanu.
  6. Vyberte částku, za kterou si přejete tankovat (předautorizace transakce).
  7. Vyberte způsob platby a počkejte na autorizaci.
  8. Začněte tankovat.
  9. Po ukončení tankování se v aplikaci zobrazí potvrzení transakce a účtenka je automaticky odeslána do emailu.
  10. Odjeďte od stojanu.

Jak jste nyní zvyklí platit za palivo?

Zdroj: TZ Shell

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)