TOPlist

Huawei koupil čínský platební portál i s licencí. Vyrazí s ní do světa?

Huawei rozšiřuje působnost online plateb

Čínská společnost Huawei podle reportů tamních médií učinila velmi zajímavý obchod na poli zajišťování elektronických finančních transakcí. Gigant prý pod svá křídla nabral firmu Xunlian Zhipay, která od roku 2013 zprostředkovává pro své partnery právě online platby. Společně s touto společností měl Huawei údajně získat i cennou licenci pro širší zavádění a poskytování transakcí. Zatím není jasné, jestli půjde vyloženě o rozšiřování Huawei Pay, nebo se chystá něco úplně nového. Také je klidně možné, že se budou nové změny týkat, alespoň zpočátku, pouze Číny. Huawei každopádně rozšiřuje působnost na poli online plateb.

Zmíněnou licenci bude mít Huawei jako druhý čínský výrobce telefonů a další elektroniky. Prvenství patří firmě Xiaomi, která v Číně a několika dalších zemích (v ČR bohužel ne) provozuje vlastní Mi Pay a případně platby přes partnerské služby jako AliPay. To, že Huawei rozšiřuje působnost i v oblasti online plateb, by mohlo v tomto oboru trochu zamíchat kartami. Minimálně v Číně, kde je boj o drtivou většinu zákazníků a uživatelů výsadou několika největších gigantů. Toto obchodní rozhodnutí však může znamenat i zájem vstoupit s širšími platebními službami i na více trhů.

Jaký online platební systém využíváte?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)