Svět Androida vzdělával studenty v Praze

oculusrift

Svět Androida zavítal mezi studenty Smíchovské střední průmyslové školy v Praze a představil zajímavé Android věcičky a vychytávky. V úterý 16. září jsme popadli část svých “hraček” a vyrazili s nimi mezi mladé a technicky zdatné posluchače. Možná se ptáte, co že se to skrývá pod pojmem “hračky”? Tak říkáme v redakci Svět Androida všem našim pracovním pomůckám, které vám postupně představujeme, recenzujeme, porovnáváme, ale především pořizujeme, abychom mohli denně přinášet informace o tom, co se kolem Androidu děje. Naše práce je pro nás zábavou a nechceme si tuto radost nechat jen pro sebe. Na některé “hračky” se v redakci delší dobu zapomínalo a bylo potřeba je trochu provětrat :).

Rozhodli jsme se tedy přijmout pozvání a podělit se o své znalosti se studenty, kteří díky svému zaměření mají blízko k technologiím. Pro navštívenou střední školu jsme si připravili dva bloky interaktivních přednášek formou krátké prezentace produktů s následnými dotazy a především možností si všechny dovezené hračky osahat a vyzkoušet.

imag0720

Nevíme, zda se dostalo na všechny, ale v jeden okamžik se sesypalo “hejno nedočkavců” na prezentující, aby si mohli na vlastní kůži otestovat chytré brýle Google Glass, robotické koule Sphero 2.0, létající drony (tentokrát bez létání), některé chytré hodinky i náramky, exkluzivní telefony jako Motorolu Moto X nebo zcela nový telefon Sony Xperia Z3 Compact.

Svět Androida ve škole

Studenti si mohli prohlédnut mimo jiné také brýle pro virtuální realitu od společnosti Oculus Rift, telefon OnePlus One, velkého robotického drona od společnosti Andru Vision k zaznamenávání leteckých snímků, oční skener TheEyeTribe či chytrou domácí meteostanici NetAtmo. Všechny tyto věcičky v redakci Svět Androida vlastníme, a proto je můžeme kdykoliv prezentovat nejen ve školách, ale také na největší akci v ČR pod názvem Android RoadShow.

Svět Androida ve škole

Chtěli bychom tímto moc poděkovat zaměstnancům školy za pozvání i pomoc s přípravou. Bylo to i pro nás velmi přínosné setkání, proto se těšíme někdy v budoucnu na další spolupráci s dalšími školami.

Znáte nějakou jinou školu, která by se chtěla takto vzdělávat nebo se jen pobavit?
Svět Androida přijede za vámi.

registrace roadshow

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

posily do týmu

Hledáme nové posily do týmu Svět Zítřka

Články Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později

Komentáře (15)