Menu

Star Wars the Old Republic – Android zabezpečení

Jistě nejsem jediným fanouškem hvězdné ságy Star Wars. Jakožto velký fanoušek jsem neodolal a spolu s dalšími, cca 2 milióny lidí, jsem zakoupil MMORPG Star Wars the Old Republic. A protože jsem i fanoušek Androidu, tak jsem dnes v Android Marketu hledal aplikace podle klíčových slov názvu hry. Narazil jsem na oficiální aplikaci od EA, která slouží jako bezpečností klíč. Zkrátka další vrstva zabezpečení vašeho herního účtu. Neváhal jsem a aplikaci jsem nainstaloval, ochrany totiž v dnešním světě není dost.

Aplikace je tedy velmi jednoduchá, po spuštění jste dotázáni na vložení dvou klíčů. Oba tyto klíče vám budou vygenerovány po přihlášení na www.swtor.com, kde si tuto vrstvu ochrany musíte aktivovat, není totiž povinná. Po zadání těchto klíčů máte to nejtěžší za sebou. Aplikace funguje i offline, čili aplikace generuje bezpečností klíč bez potřeby připojení se k internetu. Bezpečností aplikaci má 3 záložky. V první záložce je tlačítko pro vygenerování samotného bezpečnostního klíče, který po vás bude požadován při každém přihlašování do hry nebo na stránkách the Old Republic. Druhá záložka slouží pro synchronizaci času. Na účel synchronizace jsem nepřišel, ale nejspíš to má něco společného s funkčností generovaných kódů offline, kdy se po určité době musíte s telefonem připojit k internetu a program si sám stáhne další várku vygenerovaných bezpečnostních klíčů. V poslední, třetí, záložce jsou již pouze dodatkové informace, jako je například ID vašeho zařízení, počet doposud vygenerovaných klíčů nebo taky verze aplikace.

Pevně věřím, že se v budoucnu dočkáme aplikace pro správu herního účtu a herních postav.

The Old Republic™ Security Key
Electronic Arts Nederland B.V.
Verze3.5.4 (21. 12. 2011)
Velikost2,2 MB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

Pitel

Pitel

23.12.2011 9:27
Michal

Michal

23.12.2011 10:58

Stejně tak i Trion Worlds Inc. nabízí RIFT Mobile Aithenticator:

https://market.android.com/details?id=com.trionworlds.mobile.auth

kowy

kowy

23.12.2011 16:07

Čas je tam potřeba na generování jednorázových klíčů. Ta aplikace stejně tak jako server znají tvůj bezpečnostní klíč a když si zažádáš o vygenerování jednorázového hesla, aplikace vezme tvůj bezp. klíč, přidá za to něj aktuální čas a zašifruje nějakou kryptografickou funkcí. Výsledkem je jednorázové heslo. Když ho vezmeš a pošleš serveru, server vezme tvůj bezp. klíč, přidá za to svůj čas, zašifruje stejnou krypt. funkcí a výsledek porovná s tím, cos mu poslal. Jednoduché, ale nesmí se rozladit čas serveru a tvého telefonu. Ta synchronizace neposílá žádné předgenerované klíče, ale opravdu jen sladí čas.
Obecně by toto tlačítko nemělo být potřeba používat dokud server akceptuje tvá jednorázová hesla. Jakmile přestane toto by mohlo pomoc.
Takto funguje spousta RSA tokenů na přístup k internetovým bankovnictvím, burze atd.

Tomáš

Tomáš

24.12.2011 15:30

Celá aplikace funguje jak má, jen bioware nepočítal se zrušením spárování, takže já když teď resetuju mobil, tak účet mám zablokovaný dokud neodpoví support.. jako se mi to už stalo :(

RSS (komentáře k článku)