Menu

Sony uvede na trh první Android Walkman již letos v únoru

Společnost Sony oznámila, že přijde na trh s prvním Walkmanem (Walkman Z Series), který bude poháněn Androidem. Termín byl stanoven na již na únor letošního roku. Toto zařízení sice nebude umět telefonovat, nicméně se může pochlubit hezkým 4,3palcovým LCD displejem, který je vhodný pro zobrazení multimediálního obsahu. Poslech hudby vám zase zpříjemní nepřeberné množství zvukových efektů.

V jeho těle se ukrývá dvoujádrový Tegra 2 procesor, takže Walkman Z nebude mít problém s přehráváním jakýchkoliv HD videí nebo filmů. Walkman bude možné připojit ke klasickým sluchátkům, reproduktorům nebo ho lze spárovat přes bluetooth např. se stereo soupravou, kterou máte v autě. S Walkmanem Z se také díky podpoře Wi-Fi snadno připojíte k internetu.

A cena? 269 dolarů.

Je to pro vás zajímavý produkt nebo si myslíte, že je zbytečný a nad jeho koupí byste ani neuvažovali?

 

zdroj: ausdroid.net

 

Komentáře

postman

postman

9.2.2012 8:43

snad bude hodne levny, protoze xperia mini stoji 3500,- ma perfektni vykon, skvely displej, umi telefonovat a samozrejme umi i prehravat hudbu …

Smithy

Smithy

9.2.2012 9:06

s vyjádřením “s přehráváním jakýchkoliv HD videí nebo filmů” na Tegra 2 bych trochu brzdil. Mám O2X a jediné co v HD/FullHD přehraje je záznam z kamery nebo překódované MP4 (což se časově nevyplatí) :(

Blackie

Blackie

9.2.2012 9:07

Ide to mimo mňa, keďže mám už predobjednaný SXS (Sony Xperia S) :D

Stepaan

Stepaan

9.2.2012 9:36

Nevíte někdo, k čemu je mobil bez mobila? :-D Nepochopil jsem iPod Touch a jeho prodejní čísla a nechápu ani tohle…

Uni

Uni

9.2.2012 10:44

Tak je rozdíl “přehrává to” a “hraje to”, ano všechny telefony přehrávají, ale aby skutečně hrály… proto třeba právě iPod.
Obecně se divím, že SE (S) se více v minulosti nesoustředil na své značky, řadu CyberShot, Walkman, mohli tak diferencovat produktové řady. Dovedu si představit zaměřenou na foto-optika, audio-ovládací prvky/kvalita a průnik Xperia něco. Možná to v S konečně někomu došlo.

FOX

FOX

9.2.2012 11:34

@Uni: Jestli právě trend nejde opačným směrem, čili jestli lidé náhodou nechtějí mít všechno v jedné placičce místo aby přemýšleli, kterou z placiček si mají vzít sebou, když odcházejí z domova… ;-)

Uni

Uni

9.2.2012 12:15

Nejde o placičky, jde o produktovou řadu. Mě osobně více zajímá hudba a telefonem nefotím. Takže by mě zajímal model, který bude tomu uzpůsoben (např. ovládacími tlačítky pro přehrávání) nebo kvalitu audiovýstupu. Někdo zase naopak fotí, ocenil by kvalitní zoomovací optiku. Nepředpokládám, že by si někdo koupil Xperii Walkman xyz a Xperii CybeShot xyz. Pro tyto kompromisy by byla řada Xperia xyz.
Ano, mě by se líbilo mít jednu krabičku. Ale já potřebuji u telefonu kvalitní poslech a HW klávesnici (většinu komunikace odbudu textově), takže holt dvě krabičky (iPhone s klávesnicí je bohužel utopie).

Vlken

Vlken

9.2.2012 12:27

Když jsem o něm četl poprvé, tak jsem se začal radovat, že je to stroj mích snů :)výkonný mobil s androidem a skvělým audio, navíc to je Sony (Ericsson)a ten jsem měl vždy rád a fandil mu. Jenže on to bohužel mobil neni :( néchapu pro třeba neudělají dvě verze, jednu bez telefonu a druhou s telefonem … Já u sebe totiž odmírám nosit víc placek a chci mít vše v jednom

Uni

Uni

9.2.2012 13:03

Aj, já jsem si nevšiml, že to není telefon:-)
Tak to je jiná (nicméně mé řečené platí). To se skutečně jedná o zbytečný kousek, když uvážíme, jaké možnosti jako 2. placička nabídne iPod Toucha a jaké toto…

Rendy

Rendy

9.2.2012 13:20

To, že to nechápe pár lidí na Svetandroida.cz ještě neznamená, že je to nesmysl (se vší úctou v k vám všem ;))

Až prodejní čísla řeknou, jestli to má smysl nebo ne.

Já to mám třeba tak, že doteď mám K750i, která běží naprosto v pořádku a jsem hračička a nadšenec a jediný, co mi chybí na K750i je kvalitní audio jack (fastport sucks) a operační systém s dostatečným HW, foťák ucházející a tohle všechno by mi tenhle Walkman nabídl za cenu v přepočtu 5000 Kč. Nosit 2 zařízení není až takový problém, obzvlášť ne v zimě, kdy mám všude kapsy. Když jsem ho uviděl na CESu, tak jsem téměř upustil od svého plánovaného Raye. Nakonec by mě chyběla jedna zásadní věc – SMSkování. Nesnáším psaní SMS na tradičních klávesnicích jako je na K750i. Takže Walkman nebude :)

Nicméně musím samozřejmě souhlasit s tím, že nosit jedno místo dvou zařízení při stejných celkových funkcích je vždy lepší :)

Stepaan

Stepaan

9.2.2012 14:50

Mám SE Xperia 10 Mini. Hraje parádně! Hraje nejlíp ze všech zařízení, co jsem kdy měl (včetně samostatných MP3, iPhone, apod.). Věřím, že telefony SE řady Walkman jsou na tom zvukově stejně dobře, ne-li líp (viz SE Live with Walkman, který má mít dokonce speciální audio engine). Proto nechápu, že někdo může s sebou tahat další krabičku jen na muziku a filmy. A jak jsem řekl výše, nechápu, že se to tak dobře prodává (iPod Touch). Cenou to být nemůže, protože s dotací se s kvalitním telefonem dostanu pod cenu kvalitního přehrávače… Tim chci říct: prostě se divim, to je vše.

Uni

Uni

9.2.2012 14:59

Stepaan: Z hlediska mobilního hraní….iPod Touch bez konkurence (vyjma ze stáje iPhone/iPad). Mě osobně iPod přináší přehrávání hudby a hraní her.

Sony

Sony

10.2.2012 6:18

Uni – Jenže Sony je za polovic a i levnější a umí to co i Nesmysl. Navíc výroba stojí stejně, jen Jablko se napakuje v USA, ale využije levbou otrockou práci v Číně.
Tak proč podporovat zliděje a otrokáře od Apple ?

Sony

Sony

10.2.2012 6:22

Uni – ještě jednou bez chyb – Jenže Sony je za polovic a i levnější a umí to co iNesmysl. Navíc výroba stojí stejně, jen Jablko se napakuje v USA, ale využije levnou otrockou práci v Číně.
Tak proč podporovat zloděje a otrokáře od Apple ?

Stepaan

Stepaan

10.2.2012 9:50

Uni: Nojo, ale to samý ti nabídne i iPhone (za příplatek) a máš to v jednom. Navíc když sečteš cenu svýho mobila a cenu iPod Touch, tak se dostaneš +/- na cenu toho iPhona. Nehádám se, jen pořád nechápu tu výhodu ;-)
Sony: Když pomenu slovo iNesmysl… Sony ti nenabídne nic víc. Ano, je víc přístupný uživatelskýmu “vylepšování”, ale pořád to bude JEN přehrávač. A je fuk, že poběží na jinym systému přeci.

Uni

Uni

10.2.2012 14:49

Sony: Zkus ty chyby opravit všechny:-) Zde novinkové, za 269,-, iPod Touch 299,-, pravděpodobně 16GB vs. 32GB. V jaké matematické soustavě jsi došel k poloviční ceně???
Stepaan: Ano, pokud se budeme bavit čistě o ceně, tvá úvaha je zcela přesná. Ale pokud chci telefon s HW klávesnicí a nedej bože že potřebuji v něm Android, tak prostě iPhone je zbytečně drahý “MP3man”:-)

RSS (komentáře k článku)