Známe jméno nového Androidu – přivítejte Marshmallow a číslo 6.0

Sochy_Androidu

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že představení jména nové verze Androida je na spadnutí. Před pár minutami jsme se dozvěděli, že jméno nové verze Androida bylo představeno oficiálně. Jeden ze zaměstnanců Googlu (Jeff Sharkey) dnes před Google Campusem vyfotil a poté na svůj Google+ profil “postnul” fotografii, na které je k vidění zahalená socha. Tento typ soch všichni Androiďáci dobře známe – před Google Campusem se nachází socha každé z veřejných verzí Androidu, od verze Cupcake až po Lollipop.

Socha „M“ před Mountain View

Pokud by snad někdo pochyboval o přesvědčivosti fotografie, musíme dodat, že byla socha na Google+ postnuta s komentářem „Mmmmmmmmmmmmmmmmmmm?“ To už musí trknout i kastrovaného samce tura domácího, že jde právě o onu sochu. Navíc se blíží oficiální uvolnění plné verze. Co se skrývá za oponou?

Why Is Android So Obsessed With Sweets?

Why Is Android So Obsessed With Sweets?

Otázkou tedy bylo, kdy k představení dojde. Přestože se v komentářích k původnímu příspěvku Jeffa Sharkeye diskutovalo o pátku, a my tak mysleli, že budeme ještě pár dní čekat, po pár minutách jsme se z dalšího Googlerského profilu dozvěděli o odhalení sochy a tím i jména nové verze systému. Kromě samotného jména se také spekulovalo o číselném označení. Dlouho se mluvilo o verzi 5.2, protože oproti jiným upgradům se na první pohled zdá, že Marshmallow nepřináší tolik novinek, jako třeba Lollipop. Google ale překvapil a verze Marshmallow dostává oficiálně číselné označení 6.0!

Android_6.0_Marshmallow

Odhalení sochy, oznámení jména a čísla, to samo o sobě přináší jednu informaci. Android 6.0 Marshmallow už je skoro hotov a přijde tak co nevidět. A co vy? Především tedy majitelé zařízení Nexus. Jste na upgrade řádně připraveni? Těšíte se na něj?

Zdroje: Google+ Jeff Sharkey, Google+ Alex Ruiz.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Viber app icon

Nová verze aplikace Viber pro Android

Zprávičky Michal Janoušek Michal Janoušek
1 min. uložit na později

Komentáře (18)