SlimTW5 ROM promění Samsung Galaxy S II na Galaxy S III s Jelly Bean

pampeliska

Chtěli byste mít ve svém Samsungu Galaxy S II uživatelské prostředí z aktuálního modelu S III a k tomu navíc nejnovější Android 4.1 Jelly Bean? Inu, dobrá, vložte svůj telefon do tohoto ultimátního mixéru a stiskněte velké červené tlačítko….

Ne, nebudeme mixovat SGS2ku, ale nasměrujeme vás na velmi zajímavou alternativní ROMku SlimTW5, která obsahuje uvedené novinky. Stojí za ní mexický vývojář Abraham Zagoya, který na XDA publikuje pod přezdívkou tazlooney89. Jeho ROMka je postavena na CyanogenModu 10, který přináší zatím poslední verzi Androidu – tedy 4.1 Jelly Bean – do které přimíchal ikony a launcher ze Samsungu Galaxy S III (server Android Soul prostředí popisuje jako “TouchWiz 5-like”).

Pokud se rozhodnete tuto ROM vyzkoušet, pamatujte, že to není oficiální Jelly Bean od Samsungu, neboť ten je stále ještě ve vývoji. Můžete tedy narazit na nejrůznější chyby a nefunkčnosti, především některé pro Samsung specifické vlastnosti dokonce nemusí fungovat vůbec. Také Fotoaparát, Kontakty, nebo aplikace pro správu SMS budou vypadat jinak, než ty, na které jste zvyklí od Samsungu.

Co nabízí SlimTW5 ROM?

 • založená na CM10 BUILD 21-08-2012 od codeworkx
 • plně deodexedovaná,
 • zipalignovaná APK,
 • root (Super SU),
 • nainstalovaný BusyBox,
 • Jelly Bean a vzhled SGS3,
 • oficiální bootovací animace z Jelly Bean (z Galaxy Nexus Android 4.1.1),
 • podpora Init.d,
 • rozšířené menu pro vypnutí telefonu (restart, restart do recovery, download a pořízení snímku obrazovky),
 • upravený soubor hosts,
 • (zatím?) není aktivní funkce “Butter” z důvodu hardwarové nekompatibility.

Co na SlimTW5 ROM říkají uživatelé?

Soudě dle reakcí se ROMka povedla – jeden z uživatelů, který si ji nainstaloval, ji označuje jako fantastickou a velmi rychlou. Jiný uživatel dokonce tvrdí, že tato ROM nabízí nejplynulejší běh ze všech Jelly Beanů, jež na své SGS2 vyzkoušel. Prakticky všichni se pak shodují na tom, že uživatelské prostředí vypadá velmi dobře. Jediná výtka, která se objevila, se týkala horší výdrže baterie.

Ostatně přesvědčte se sami na následujícím videu, které pořídil jeden z novopečených uživatelů.

https://www.youtube.com/watch?v=OuMenS7FdQc

Jak nainstalovat SlimTW5 ROM?

Tento firmware a průvodce je kompatibilní pouze a výhradně se Samsungem Galaxy S II (číslo modelu i9100). Nebude fungovat na I9100G nebo jiném zařízení. Zkontrolujte, zda opravdu vlastníte přístroj s tímto číslem modelu, v Nastavení – O telefonu.

Zde uvedené metody a postupy lze považovat za riskantní, a neměli byste se do ničeho pouštět, pokud jim zcela nerozumíte. Jestliže dojde k nějaké škodě na zařízení či jeho nefunkčnosti, nemůžeme za to nést odpovědnost – vše provádíte na vlastní riziko!

 1. Tento postup smaže všechny aplikace, data a nastavení (ale při jeho dodržení by nemělo dojít ke ztrátě dat na paměťové kartě). Zálohujte tedy své aplikace a data, případně celou ROM.
 2. Pokud nemáte firmware Android 4.0.3 XXLPQ, nainstalujte ho podle postupu, uvedeného na serveru Android Soul. Autor pak ještě podotýká: “Ujistěte se, že máte jádro s CWM bez chyby EMMC_CAP_ERASE” (konkrétně doporučuje nainstalovat Siyah kernel).
 3. Nainstalujte ClockworkMod recovery (viz návod).
 4. Stáhněte si ze stránky vývojáře aktuální verzi SlimTW5 ROM.
 5. Stáhněte balíček aplikací Google (alternativní odkaz), obsahující Obchod Google, Gmail a další, který není součástí ROMky.
 6. Zkopírujte soubory ZIP, stažené v bodech 4 a 5, na interní SD kartu.
 7. Vypněte telefon a nabootujte do ClockworkMod recovery (tj. stiskněte a držte tlačítka Volume Up + Home + Power). Pomocí tlačítek hlasitosti se můžete pohybovat nahoru a dolů mezi položkami menu, tlačítkem pro vypnutí/zapnutí vybíráte aktivní možnost.
 8. Zvolte možnost wipe data/factory reset, poté vyberte Yes a na další obrazovce potvrďte. Chvíli počkejte, než se dokončí mazání dat. Autor ROMky doporučuje “Wipe data, wipe cache a wipe dalvik cache”.
 9. Vyberte install zip from sdcard, následně choose zip from sdcard, najděte soubor s ROMkou a zvolte ho. Potvrďte instalaci Yes – Install _____.zip na další obrazovce, čím zahájíte instalaci ROM.
 10. Poté, co bude instalace dokončena, opět vyberte install zip from sdcard, následně choose zip from sdcard, najděte soubor gapps-jb-20120726-signed.zip a nainstalujte stejným způsobem aplikace Google. Autor ROMky v tomto bodě ještě doporučuje provést wipe data a wipe cache, plus fix permissions.
 11. Po dokončení instalace zvolte go back a restartujte telefon příkazem reboot system now. Měla by začít startovat SimTW5 ROM. Buďte trpěliví, neboť první boot může trvat až 5 minut.

Zdroje: The Android Soul a XDA fórum.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)