Menu

Sense 4.0 z HTC One V zprovozněno na Desire HD a S

Jak ukážou následující řádky, hardware z roku 2010 ještě ani zdaleka nepatří do šrotu….

Ačkoli Android 4.0 v kombinaci s nadstavbou Sense 4.0 patří takřka jistě k nejnáročnějším operačním systémům současnosti, podařilo se ho zprovoznit na telefonech HTC Desire S a HTC Desire HD. Jako základ posloužila aktuální ROM z jedné z letošních novinek – HTC One V.

Úspěch v rozjetí ROMky ale není tak velkým překvapením, jak by se na první pohled mohlo zdát. Z hlediska technických parametrů jsou si totiž všechny tři zmíněné telefony podobné. HTC One V, Desire S i Desire HD běží na stejném čipu Qualcomm MSM8255, grafiku pak shodně obstarává shodně Adreno 205. Shoda panuje i v rozlišení obrazovky – bez ohledu na rozdíly v úhlopříčkách displeje mají všechny telefony 800 x 480 obrazových bodů (WVGA). Právě to umožnilo přenést grafické rozhraní Sense bez nutnosti dalších úprav.

Firmware nazvaný Primo-S připravil člen vývojářského fóra XDA, známý pod přezdívkou proxuser. ROM, založená na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich a HTC Sense 4.0, vychází z uniklého sestavení 1.56.401.1, a údajně dosahuje poměrně dobré rychlosti a odezvy.

Co funguje v ROM Primo-S 3.3 na telefonu HTC Desire HD:

 • Dotyková obrazovka,
 • rádia (volání a přenos dat 2G/3G),
 • hardwarově akcelerované 2D a 3D,
 • podpora OpenGL ES 2.0,
 • zvuk (s podporou Beats),
 • Wi-Fi,
 • podpora paměťových karet microSD,
 • všechny senzory,
 • hardwarová tlačítka a jejich podsvětlení,
 • Bluetooth,
 • GPS,
 • Připojení k počítači v režimu úložiště,
 • FM rádio,
 • SuperUser.

Z funkcí, jež v aktuální verzi nefungují, stojí za zmínku jen fotoaparát. V tuto chvíli není jisté, jak rychle (a zda vůbec) bude problém vyřešen, protože HTC One V používá úplně jiný modul, a starý ovladač pro Android 2.3 Gingerbread pod ICS nefunguje. Situace s Desire S je o něco složitější – zde kromě fotoaparátu nefunguje ještě sdílení připojení k Internetu přes Wi-Fi a USB.

Jak můžete vidět na videu, firmware je relativně stabilní a rychlý.

Připomínáme, že uvolnění oficiální aktualizace pro HTC Desire HD a Desire S se nepředpokládá dříve než ve druhé polovině roku 2012. Update by měl přinést Android 4.0 a Sense pouze ve verzi 3.6.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet firmware Primo-S, doporučujeme navštívit příslušná vlákna XDA fóra:

Zdroj: The Verge.

 

Komentáře

ErgoProxy

ErgoProxy

11.4.2012 18:18

Ještě si tuhle nenažranou hrůzu dobrovolně cpát do telefonu…děkuji, nechci! HTC by mělo zapřemýšlet kde vězí příčina jejich neúspěchu…

Espio

Espio

11.4.2012 18:55

v takych loosroch ako si ty sense je velmi dobra nadstavba ja osobne po pouzivani vseliakych rom som sa vratil zas k sense

czechiaa

11.4.2012 20:53

@ErgoProxy; v Sense, to je uživateli HTC jisté
@Espio; tak to před vámi padám na kolena, protože pár věcí je hrozných na HTC a vy jste vybral zrovna tu nejhorší ! GO Launcher a Sense už nikdy více

SP

SP

11.4.2012 21:12

ICS + Sense4 by nenazrana by byt nemela, melo by to byt lepsi nez v kombinaci se Sense3.6. Staci si precist par info o tom, jak Sense4 vznikala, pry pro tuhle verzi odstartovali v HTC na zelene louce – cilem byla lehkost a uzivatelska vstricnost a poucili se z chyb starsich verzi, kdy se funkce nabalovaly a cele Sense bobtnalo a kynulo.
No a ICS je z hlediska naroku pry taky optimalizovana – dle Google by mela mit max stejne naroky jako Gingerbread.

Vlastimil

Vlastimil

11.4.2012 21:30

Tuto ROM jsem už testoval je a parádně rychlá. Na XDA jich je ale víc a také jsem to testoval pod OC CPU na 1,3GHz a sviští to nádherně. Fotoaparát nefunguje škoda ,ale jednomu na XDA pod ICS fotoaparát funguje ,ale jeho ROM zas postrádá SENSE 4. Já jsem se snažil fotoaparát zprovoznit ,ale bohužel se mi to zatím nezdařilo. Ale jinak bych řekl že je to otázka času kdy to půjde :)

Espio

Espio

11.4.2012 21:51

czechiaa. Čo je v sense hrozne? Menujte

tave

tave

11.4.2012 22:08

na Dhd po starte 330Mb ram free
sense4 je skvele

wichnator

wichnator

11.4.2012 23:03

Už týden mám, tuhle ROM a zatím spokojenost. Je výrazně rychlejší než předchozí verze, ale má ještě ruzne neduhy, které se snad podaří doladit. Škoda toho foťáku, ale zatím sem to bez něj vydržel.

Vlastimil

Vlastimil

11.4.2012 23:36

ROM je rozhodně skvělá a telefon i na 1GHz pěkně lítá. U mě je SENSE nejoblíbenější nadstavba a to je i to co mě u HTC drží.
Jen bych i řekl: vidíte kdo to odzkoušel tuto ROM tak se dá říct že dual-core je zbytečné a tegra 3 taky :)

Ivan

Ivan

13.4.2012 21:01

Mal som uz vela iných ROM, dlho som mal CM7, ale teraz soms a zase vrátil k Snese presnejsie 3.5, ale ako naghle bude premoj DHD plne funkcna 3.6 alebo 4.0, prechádzam na ne :) táto 4.0 je skvelá, ale chyba mi tam par veci :/

RSS (komentáře k článku)