Menu

Samsung uvolnil zdrojový kód Froya pro Galaxy S (aktualizováno)

Samsung na svých stránkách zveřejnil ke stažení zdrojový kód Androidu verze 2.2 Froyo pro model Samsung Galaxy S (SGS). Ačkoliv tato zpráva nadchne více vývojáře, i pro samotné uživatele je velmi povzbudivá. Jednak to znamená, že vydání Froya pro SGS je velmi blízko, a také zveřejnění zdrojových kódů umožní vývojářům a pokročilejším uživatelům (modderům) začít vytvářet alternativní ROM pro SGS postavené právě na nejnovější verzi systému Android.

Aktualizace:

Samsung ještě včera zveřejněný zdrojový kód Froya pro Galaxy S stáhl ze svých stránek. Nakonec se tedy zdá, že zdrojové kódy se na svět dostaly dříve, než ve skutečnosti měly. Na oficiální vyjádření, které by vysvětlilo stažení zdrojových kódů, stále čekáme.

Zdroj: XDA-Developers.com

 

Komentáře

tabletmania.cz

tabletmania.cz

14.10.2010 14:12

+1 pro Samsung..prekvapil

Arcao

Arcao

14.10.2010 14:18

Take zalezi, zda vubec ten zdrojovy kod jde zkompilovat, protoze tam muzou byt closed source soucasti, ktere tam ani prilozene nejsou. To je totiz dost casta praxe ve zverejnovani open source kodu.

pomipaldin@seznam.cz

pomipaldin@seznam.cz

14.10.2010 14:20

Zkompilovat jde.

thanatos

thanatos

14.10.2010 14:23

Zkompilovaná ROM je k dispozici na samfirmware.com včetně návodu na flash. Dnes ve dvě ráno jsem ji nainstaloval. Vše funguje bez problémů.

Jen pro doplnění článku, samsung uvolňuje OpenSource kódy průběžně. JPM verze, tedy zatím poslední je již asi 6tým uvolněným firmware. Na samfirmwares.com jsou k dispozici další informace.

Jan Šesták

14.10.2010 14:25

Thanatos:
Díky za doplnění.

thanatos

thanatos

14.10.2010 14:54

jen oprava k předchozímu: 6tým Froyo 2.2 firmware pro evropu.

Karel

Karel

14.10.2010 15:22

Ja teda z tech stranek stahl ty zdrojaky, ale po rozbaleni tam vidim Eclair a ne Froyo!

Eriq

Eriq

14.10.2010 23:32

Začátečnický dotaz – bude možné v budoucnu zakoupit SGS rovnou s Androidem 2.2? Pokud ano, dá se někde zjistit, kdy to bude možné, příp. existuje už nějaký odhad?

Jano

Jano

14.10.2010 23:57

Vcera tam bol GT-I9000_OpenSource_Froyo_update_JPM.zip, vyzera to ze to dali prec a je tam eclair.

Case

Case

15.10.2010 3:47

Thanatos: Pleteš dohromady hrušky s jablkama. Firmwary jako takové (které na stránky samfirmware.com navíc neuvolňuje Samsung, ale “kradou” je jeho zaměstnanci a dávají je tam v podstatě nelegálně) a zdrojové kódy. Co se evropské Galaxy S a zdrojových kódů týče, tak tohle je pokud vím třetí dostupný balík, přičemž první dva se lišily jen v pár drobnostech (např. instrukce pro kompilaci). A Samsung oficiálně ještě nevydal ani jeden Froyo firmware, v žádné lokalitě, nejen v Evropě.

A jinak tenhle balík, o kterém se tu píše, samozřejmě obsahuje jen opensource součásti ROM a primárně obsah toho balíku tvoří zdrojový kód kernelu. Zdrojáky Androidu jako takového v tom balíku nejsou, je tam jen pár patchů pro součásti dostupné z AOSP, které Samsung upravil. Stejně tak tam nejsou proprietární součásti. Nemůžete si tedy například sami zkompilovat Touchwiz, aplikaci pro foťák a další věci, a samozřejmě se to celé spoléhá na některé ovladače, dostupné jako closed source pouze v binární podobě (zase např. foťák). A celé je to vůbec krapet složitější.

To, co si stáhnete třeba právě ze samfirmwares.com coby firmware JPM, se docela dost liší od toho, co byste měli v rukou, pokud si tyhle zdrojáky sami zkompilujete.

thanatos

thanatos

15.10.2010 9:04

To Case: Díky za opravu. Skutečně jsem si myslel, že na samfirmwares.com jsou ROMky vytvořené z uvolněných zdrojáků. Moje chyba.

Case

Case

15.10.2010 16:57

No tak v určitém smyslu ano, samozřejmě, jsou “založené” na stejném zdrojovém kódu :) Ale jak jsem říkal, pokud si ten zdroják stáhneš a zkompiluješ, tak rozhodně nedostaneš totéž, co je ke stažení na samfirmware.com (mimochodem, pozor na to URL, to správné skutečně je bez “s” na konci). Budeš mít v podstatě “holý” Android jako je třeba v emulátoru, který by měl jakž takž fungovat. Nic víc.

Samsung mimochodem provozuje i GIT repozitář, tam by měl být zdroják k dispozici v poněkud aktuálnější podobě.

RSS (komentáře k článku)