Samsung prý nestíhá vyrábět čtečky otisků prstů pro Galaxy S5

gs5_skener

Podle informací jihokorejského deníku Korea on Monday Samsung nestíhá vyrábět dostatečné množství čteček otisků prstů pro svou novou vlajkovou loď Galaxy S5. Situace je údajně natolik zásadní, že požádal o pomoc s výrobou dodavatele třetích stran.

Samsung prý nestíhá vyrábět čtečky otisků prstů pro Galaxy S5 Samsung prý nestíhá vyrábět čtečky otisků prstů pro Galaxy S5

Zdroje uvádějí, že Samsung jedná s firmou Crucialtec, která je největším výrobcem mobilních optických trackpadů a nabízí řadu snímačů otisků prstů. Údajně se také jedná o možnosti instalace tohoto biometrického bezpečnostního prvku do příští generace telefonů řady Galaxy Note.

Podle původních zvěstí se přitom čtečka otisků měla objevit již v Galaxy Note 3, což se ale nakonec nestalo z důvodu, že žádný výrobce nebyl schopen nabídnout Samsungu skener odpovídající kvality.

Nyní korejská média označují tuto situaci jako “nepříjemnost ” pro Samsung, ale pokud by se problém brzy nevyřešil, mohla by se změnit v zásadní problém. Připomeňme, že zahájení prodeje Samsungu Galaxy S5 je naplánováno na 11. dubna.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)